Łatwiejszy kontakt z dzielnicowym

2019-08-07 15:00:00(ost. akt: 2019-08-07 12:04:42)
Przebywasz na urlopie lub wyjeździe wakacyjnym? W przypadku potrzeby szybkiego dotarcia do najbliższej jednostki Policji może to ułatwić bezpłatna aplikacja mobilna „Moja Komenda”.
Węgorzewscy policjanci przypominają, że dzięki aplikacji w łatwy i szybki sposób można również odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, bądź tym w którym się aktualnie znajdujemy. W czasie wakacji wiele osób w tym czasie zwiedza różne zakątki Polski. Zdarza się, że podczas wypoczynku docieramy do miejscowości, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. W takich przypadkach możemy mieć problem z szybkim dotarciem do najbliższej jednostki Policji bądź z bezpośrednim kontaktem z mundurowymi. W takim przypadku wystarczy jedno klikniecie. Aplikacja „Moja Komenda” to zbiór adresów wszystkich komend i komisariatów w całej Polsce.

Jeśli nie znasz drogi, aplikacja sama wskaże nam trasę do najbliższej jednostki Policji. Ważną cechą tego narzędzia jest to, że działa ono również w trybie offline. Nie potrzebujemy zatem dostępu do Internetu, aby znaleźć niezbędne informacje. Aplikacja ta została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dostępna jest ona od sierpnia 2016 roku w sklepach Android Play oraz App Store. Dzięki niej w sposób całkowicie bezpłatny i bez reklam możemy wyszukać nie tylko adresy i numery telefonu do jednostek Policji znajdujących się w całym kraju, ale również możemy za jej pośrednictwem skontaktować się z naszym dzielnicowym.

Wystarczy wpisać swój adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Kontakt z dzielnicowym można również nawiązać po wpisaniu jego imienia i nazwiska. Aplikacja wskaże nam m.in. numer telefonu komórkowego policjanta oraz jego adres e-mail. Wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się z policjantem, bądź napisać do niego wiadomość. Aplikacja „Moja Komenda” jest dostępna do bezpłatnego pobrania na telefony z systemem operacyjnym Android oraz iOS. (źródło: KPP w Węgorzewie)


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5