Weekend z folklorem, tradycją i rzemiosłem w Węgorzewie

2019-07-19 12:00:00(ost. akt: 2019-07-29 12:41:43)

Autor zdjęcia: Jerzy Łapo

Pierwszy sierpniowy weekend upłynie pod znakiem folkloru, rzemiosła i tradycji. 42. Międzynarodowy Jarmark Folkloru rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia. Tego wydarzenia nie można przegapić!
Jarmark organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej to kultowa impreza nie tylko w regionie, ale i w północnej części Polski, a dla Węgorzewian to już tradycja. Artyści ludowi, warsztaty rękodzieła, kolorowe stroje i muzyka, to wizytówka imprezy.

Jarmark rozpocznie się w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 10.00 kiermaszem sztuki ludowej i rękodzieła oraz pokazami rzemiosł tradycyjnych. Na godzinę 11.30 zaplanowano oficjalne otwarcie, a po nim tradycyjnie wszyscy chętni proszeni są do pamiątkowej fotografii przed sceną. O godzinie 11.50 rozpocznie się koncert laureatów z Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, a po nim Przegląd punktowany zespołów, kapel i solistów z woj. warmińsko-mazurskiego. Pierwszy dzień jarmarku zakończy się potańcówką z warsztatami tańców tradycyjnych.

W niedzielę, 4 sierpnia, ponownie zapraszamy na plac Wolności, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się koncert zespołów folklorystycznych z Polski i zagranicy oraz jarmark sztuki ludowej i rękodzieła. Na kolorowych straganach znajdziemy ceramikę, etniczną biżuterię, bukiety suszonych kwiatów i ziół, ręcznie szyte zabawki czy ikony. Do tego na przybyłych czekać będą kramy z pachnącymi chlebami, tradycyjne wyroby wędliniarskie i regionalne przysmaki. Uroczyste zakończenie jarmarku zaplanowano na godzinę 17.00.
(mk)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5