Marcin Karmowski nowym szefem węgorzewskiej policji

2019-07-17 18:00:00(ost. akt: 2019-07-17 14:09:14)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

10 lipca w sali konferencyjnej węgorzewskiej komendy, odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosława Dracha. Nowym szefem węgorzewskich policjantów został nadkom. Marcin Karmowski.
Uroczysta atmosfera towarzyszyła zmianie kierownictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie. W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nastąpiło pożegnanie z jednostką mł. insp. Radosława Drach oraz mianowanie nowego Komendanta nadkom. Marcina Karmowskiego. W uroczystości uczestniczyli policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni gości. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych samorządów, duchowieństwa, reprezentantów prokuratury oraz służb mundurowych. W uroczystości wzięli także udział miejscowi policjanci i pracownicy cywilni.

Mł. insp. Radosław Drach pożegnał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie o zdaniu obowiązków służbowych. Dotychczasowy szef węgorzewskich policjantów obejmie stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Pod adresem odchodzącego Komendanta padło wiele podziękowań za dotychczasową służbę na rzecz obywateli powiatu węgorzewskiego. Nie zabrakło również życzeń spokoju, radości i awansów na kolejne lata. Insp. Tomasz Klimek podziękował odchodzącemu Komendantowi za profesjonalizm i realizacji zadań na bardzo wysokim poziomie.

W swoim wystąpieniu mł. insp. Radosław Drach podziękował za 479 dni współpracy i wspierania policyjnego trudu staroście, burmistrzowi i wójtom gmin całego powiatu węgorzewskiego, a także komendantom służb mundurowych oraz przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji i duchowieństwa. Podziękował także za zaangażowanie i wspólną służbę wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym.

W kolejnej części uroczystości Komendant Wojewódzki w Olsztynie insp. Tomasz Klimek podkreślił profesjonalizm i doświadczenie nadkom. Marcina Karmowskiego, które były podstawą do powierzenia mu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie. Nowy komendant w swoim wystąpieniu zobowiązał się do utrzymania dotychczasowego poziomu bezpieczeństwa w powiecie węgorzewskim oraz zapewnił swoje zaangażowanie w wykonywanie powierzonych mu obowiązków.

Nadkom. Marcin Karmowski służbę w Policji rozpoczął w 1999 roku. Pierwsze kroki jako policjant stawiał w Komendzie Miejskiej w Policji w Olsztynie. Kolejne doświadczenia zawodowe w latach 2001-2012 zdobywał w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu, gdzie pełnił służbę zarówno w Wydziale Prewencji, jak i w Wydziale Kryminalnym. Karierę na stanowisku kierowniczym rozpoczął w 2012 roku od objęcia stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Rucianej Nidzie. W 2016 roku awansował na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, a od 2018 roku pełnił obowiązki Komendanta. Szefem piskich policjantów był do 9 lipca 2019 roku.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gosc #2767853 | 83.17.*.* 26 lip 2019 10:43

  ciekaw jestem ile mu zapłacili., a czy jest super czas pokaże oby ""

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. WSPANIAŁY GOŚĆ. #2765436 | 81.15.*.* 21 lip 2019 21:45

  DOBRY W SWOIM ZAWODZIE.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. a z jakiego powodu? #2763716 | 37.8.*.* 17 lip 2019 19:52

  co to oznacza "super facet" ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. POLECAM GO. #2763714 | 81.15.*.* 17 lip 2019 19:47

  SUPER FACET. W PISZU MA WSPANIAŁĄ OPINIĘ.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5