"Bezpieczne wakacje 2019" – policja rozpoczyna działania!

2019-06-27 10:00:00(ost. akt: 2019-06-26 10:32:26)
Latem nasz region odwiedza wiele ludzi nie tylko z Polski. Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego, będą strzegli bezpieczeństwa nie tylko na drogach i wodach naszego regionu, ale wszędzie tam, gdzie taka pomoc będzie potrzebna.
Województwo warmińsko-mazurskie wyróżnia się dużą ilością jezior, rzek i lasów. W czasie wakacji nasz region tętni życiem kulturalno-rozrywkowym, a to dzięki licznym kiermaszom, festynom, wystawom, koncertom i spektaklom. To u nas również ma miejsce wiele imprez o charakterze sportowym, przyciągających miliony turystów. Każdy znajdzie dla siebie zarówno coś z turystyki pieszej i rowerowej, ale też coś z żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, wędkowania czy nurkowania.

To właśnie walory krajobrazowo-przyrodnicze Warmii i Mazur sprawiają, że forma wypoczynku nad wodą cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga rzeszę turystów. Okres letni to czas, w którym policja i inne służby skupiają się na działaniach, dzięki którym możemy bezpiecznie cieszyć się letnią labą.
— Celem naszych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom przebywającym w czasie wakacji na Warmii i Mazurach, poprzez podejmowanie działań profilaktycznych, prewencyjnych, ukierunkowanych na ograniczenie zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem oraz w zakresie bezpieczeństwa RD — informują policjanci.

Działania Profilaktyczne ukierunkowane będą na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży spędzających wakacje na terenie naszego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które będą wypoczywać nad wodą. Biorąc pod uwagę fakt, że w czasie wakacji znacznie wzrasta natężenie innych zagrożeń godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania wolnego czasu w domu (z uwzględnieniem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu), jak i na świeżym powietrzu (między innymi wynikających z używania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych zachowań ryzykownych). Działania prewencyjne będą ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom korzystającym z uroków naszego województwa. Szczególną uwagę policjanci poświęcą bezpieczeństwu osób, które korzystać będą z akwenów i terenów przywodnych" – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji.

Okres letni to także wzmożony ruch drogowy. Tu policyjne działania będą skupiały się na realizacji działań kontrolno-prewencyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.
— Będziemy eliminowali z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem działania alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, będziemy ograniczali niebezpieczne zachowania kierujących pojazdami, w szczególności przekraczania dopuszczalnej prędkości, z wykorzystaniem pojazdów nieoznakowanych Policji wyposażonych w wideorejestrator — przestrzegają policjanci.

Funkcjonariusze będą również kontrolowali stan techniczny i wyposażenia pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.
— Zwrócimy także uwagę na motocyklistów oraz będziemy zdecydowanie reagowali na popełniane przez nich wykroczenia — ostrzegają mundurowi.
Wakacyjne działania policji to także kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na ferie letnie – na stronie internetowej KWP opublikowane zostały punkty kontroli autobusów i numery miejskie telefonów do komend miejskich i powiatowych woj. warmińsko-mazurskiego, gdzie potrzebę przeprowadzenia kontroli będą mogli zgłosić zainteresowani. W Węgorzewie jest to oczywiście komenda policji. Zgłoszenia można dokonać o każdej porze, pod numerem 87-427-04-00. Godziny kontroli w wyznaczonym punkcie odbywają się w godzinach 8:00-9:00 lub poza wyznaczonymi godzinami w miejscu wskazanym przez osoby zgłaszające.
(oprac. mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5