Policjanci skontrolują przewozy dzieci i dorosłych

2019-06-22 16:00:00(ost. akt: 2019-06-21 14:12:02)

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów. Węgorzewscy mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców przewożących dzieci i dorosłych.
W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.
— Zgłoszenia kontroli można dokonać osobiście lub dzwoniąc od Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie pod nr 87 427-04-00 — informują węgorzewscy mundurowi. — Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W trakcie zgłoszenia kontroli podać należy: datę i godzinę wyjazdu, miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru, liczbę autokarów. Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się zgłaszających do wydelegowania osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

— Ponadto, jeśli czeka Cię podróż autokarem, możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane — informują policjanci. — Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi: ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe, czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaziu #2751231 | 89.229.*.* 23 cze 2019 07:38

    A szanowna Policja to sprawdza autobusy i kierowców dopiero w wakacje i to tylko przy wyjazdach na wycieczki? A dlaczego nie sprawdzamy busów na trasie do Giżycka? Pojawiły się zerdzewiałe złomy, które ścigają się od Węgorzewa. Wystarczy spojrzeć jakie mają problemy z wjazdem pod górkę na Łuczańskiej ruszając z przystanku - kupa dymu i jazda 10 km. na godz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5