Rodzinna zabawa w szczytnym celu

2019-06-23 10:00:00(ost. akt: 2019-06-21 14:09:55)

Autor zdjęcia: Bonus Pastor

W ubiegłą niedzielę, w ogrodzie przy parafii p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie odbył się X Festyn Salwatoriański. Jubileuszowy festyn związany był z licznymi zmianami. Jak organizatorzy podsumowali tegoroczną edycję? Zapraszamy do lektury!
Cel festynu jest szczytny – wszystkie zebrane pieniądze organizatorzy przekazują na stypendia pomostowe dla węgorzewskich maturzystów. Impreza nie odbyłaby się jednak bez sztabu osób o wielkim sercu i gronie wolontariuszy, a także życzliwości sponsorów czy prywatnych darczyńców i instytucji, które pomogły w organizacji festynu. To właśnie dzięki nim wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza miejskich imprez. Rodzinny Festyn Salwatoriański to świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, posmakowania lokalnych przysmaków i dołożenia swojej cegiełki do zbiórki.


— Jubileuszowy, X Salwatoriański Festyn Rodzinny związany był z licznymi zmianami — tłumaczą organizatorzy. — Przede wszystkim zmieniło się miejsce imprezy – z Placu Wolności, początkowo na Park Helwinga, a ostatecznie na ogrody salwatoriańskie. Zmianie uległa także formuła festynu – z karty zadaniowej (zaliczanie różnych konkurencji) na karnet z atrakcjami dla dzieci. Podkreślić należy także zaangażowanie organizacji pozarządowych w realizację zadań animacyjnych dla dzieci oraz Kół Gospodyń Wiejskich w przygotowanie oferty kulinarnej.


Zmiany pociągnęły za sobą ryzyko i obawę organizatorów. Czy przygotowana oferta spełni oczekiwania uczestników?
— Okazało się, że zaproponowana przez fundację oferta festynowa spodobała się węgorzewskim rodzinom i innym osobom, które gościnnie przebywały w ostatnią niedzielę w naszym mieście — informuje zarząd Mazurskiej Fundacji Edukacyjnej „Bonus Pastor”. — Frekwencja była imponująca. Świadczy o tym w głównej mierze wynik finansowy, który udało nam się osiągnąć. Kwota jest tak satysfakcjonująca, że wystarczyłoby nam środków na wkład fundacji na stypendia pomostowe dla dwudziestu węgorzewskich maturzystów.
Na razie nie jest jeszcze znana liczba stypendystów, którą fundacja będzie mogła rekomendować. Zależy ona od ogólnej liczby zgłoszonych do programu „Stypendia pomostowe” kandydatów i organizacji.


— W imieniu Zarządu Mazurskiej Fundacji Edukacyjnej bardzo dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, firmom, organizacjom, które zaangażowały się w organizację X Salwatoriańskiego Festynu Rodzinnego — podsumowują organizatorzy. — Możemy z dumą powiedzieć, że było to przedsięwzięcie, które zostało zrealizowane w partnerstwie trójsektorowym. Wśród sponsorów, darczyńców, wolontariuszy mamy przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego oraz społecznego. Za pomoc, zaangażowanie, wkład finansowy i osobowy składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom festynu – gdyby nie wy, nie udałoby nam się osiągnąć celu, którym jest węgorzewskiej młodzieży! Dziękujemy i zapraszamy do kontaktu! Wszelkie uwagi na temat festynu mile widziane, chcemy wciąż udoskonalać naszą ofertę.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5