Niech te wakacje będą zdrowe i bezpieczne

2019-06-22 14:00:00(ost. akt: 2019-06-21 13:59:01)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

"Potrafię Pomóc" - pod takim hasłem odbyły się działania zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie przed rozpoczęciem wakacji. Przedstawiciele służb i instytucji spotkali się, aby zaprezentować pokaz ratownictwa wodnego oraz sprzęt służbowy.
W ubiegły piątek na placu przy Ekomarinie w Węgorzewie odbył się pokaz służb nawiązujący do zbliżających się wakacji. W trakcie spotkania uczniowie, a także wszyscy przybyli na wydarzenie mieszkańcy mogli wziąć udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy, a także wysłuchać prelekcji na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Działania poświęcone tej tematyce odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

— Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków — tłumaczy mł. asp. Agnieszka Filipska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

— Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie.
— Uważam, że takie akcje są ważne i potrzebne — komentowała jedna z uczestniczek. — Wszyscy powinniśmy znać podstawy pierwszej pomocy, a zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą powinniśmy wpajać naszym dzieciom od małego.

Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzili policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i ratownicy MOPR. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. W wydarzeniu wzięły udział przedszkola, uczniowie szkół, a także mieszkańcy naszego powiatu.

— Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje” — dodaje policjantka.
W działaniach wzięli udział węgorzewscy policjanci, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Węgorzewie, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5