Węgorzewscy kajakarze na podium w Wolsztynie

2019-05-20 11:51:38(ost. akt: 2019-05-20 12:02:28)

Autor zdjęcia: Koszałek Opałek Węgorzewo

W dniach 17-19 maja zawodnicy UKS "Koszałek Opałek" wzięli udział w XXXV Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie i Ogólnopolskich Regatach Długodystansowych Dzieci w Wolsztynie.
W pierwszym dniu startował Michał Matwiejczyk w K1 młodzików na dystansie 5000m. Michał zajął 13. miejsce startując z kolegami o rok starszymi. Kolejny dzień zmagań przyniósł nam 6. miejsce kanadyjkarzy Patryka Szrama i Bartosza Walnickiego, którzy mieli do pokonania 10000m i 5 miejsce w K1 Zuzanny Wojciechowskiej na dystansie 5000m. Najmłodsi zawodnicy: Nicolo Rossi i Marcin Matwiejczyk jako jedyni przywieźli z Wolsztyna medal, chłopcy zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowy medal startując w K2 dzieci na dystansie 2000m. Wszyscy zawodnicy wrócili zadowoleni i z nowymi doświadczeniami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(źródło: Koszałek Opałek Węgorzewo)