Większość nauczycieli z powiatu jest za strajkiem

2019-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 12:45:14)
Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Znamy wyniki referendum strajkowego nauczycieli. W powiecie węgorzewskim od protestu najprawdopodobniej wstrzymają się trzy placówki – dwie szkoły i jedno przedszkole. Nauczyciele z pozostałych szkół wyrazili chęć przeprowadzenia strajku.
Jeśli chodzi o powiat węgorzewski, to referendum zorganizowano we wszystkich szkołach i przedszkolach, z wyjątkiem szkoły w Perłach, gdzie żaden z nauczycieli nie jest członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

— Nauczyciele niemal ze wszystkich placówek wyrazili chęć przeprowadzenia strajku — poinformowała Elżbieta Buczek, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Węgorzewie. — Tylko w szkole w Węgielsztynie i w Przedszkolu nr 1 w Węgorzewie głosów za strajkiem było zbyt mało, i tam, podobnie jak w szkole w Perłach, protest się nie odbędzie.

O tym, ile potrwa strajk, czy jeden, czy trzy dni, czy więcej, zadecydują lokalne komitety strajkowe.
— Dzieci nie pozostaną bez opieki, bo nie wszyscy nauczyciele wezmą udział w strajku — tłumaczy szefowa związkowców w Węgorzewie. — Jeśli rząd nie spełni naszych postulatów, strajk rozpocznie się 8 kwietnia.

Przypomnijmy, ZNP chce zwiększenia o 1000 zł kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. Z kolei Forum Związków Zawodowych żąda zwiększenia o 1000 zł wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego. Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” domagała się już wcześniej podwyżki o 15 procent jeszcze w tym roku.
(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Strumień ... #2723552 | 5.173.*.* 27 kwi 2019 05:35

  ... pieniędzy na podwyżki popłymął do rydzykowej patologii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mata co chceta #2706310 | 83.9.*.* 29 mar 2019 17:16

  Być może żądanie 1000 zł jest przesadzone, ale to wina rządu, a nie nauczycieli. Samochwały powiedziały, że mają kasy w bród, że nie kradną tylko ściągają złodziejom. Obdarowali mundurowych, emerytów i rencistów, rzucili trochę ochłapów służbie zdrowia, a co pozostali - od macochy. Czeka jeszcze budżetówka, rolnicy i niepełnosprawni. Teraz mają nóż na gardle i mówią, że budżet nie jest z gumy. A wybory tuż tuż !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Rozsądny #2705004 | 188.146.*.* 27 mar 2019 16:36

  Dokładnie, niech inni strajkują i to im ewentualnie potrącą z wypłaty za strajk, ale jeśli wywalczą podwyżki to wszyscy dostaniemy...szkoda gadać. Mam nadzieję, że nauczyciele dostaną w końcu godne pieniądze za swoją pracę, która nie kończy się po wyjściu ze szkoły (jak to bywa w większości zawodów). Każde popołudnie, każdy weekend taki sam: sprawdzanie klasówek, kartkówek, wypracowań, zeszytów, itd. Do tego dołożymy wywiadówki, rady pedagogiczne, kursy, szkolenia, wycieczki, biwaki, noce filmowe i całą resztę "atrakcji" podczas których to nauczyciel odpowiada za wszystkie dzieci, a rodzice w tym momencie siedzą w domku...długo by jeszcze wymieniać, ale nie o to chodzi... proponuję skończyć z tą nagonką na nauczycieli, i zastanowić się czy rzeczywiście nie zasługują na podwyżkę...a jeśli dalej ktoś uważa, że im się nie należy to życzę mu: "obyś cudze dzieci uczył"...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Koli #2704964 | 89.229.*.* 27 mar 2019 15:13

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Koledzy wywalcza więc po co nadstawka karku! Pieniądze i tak dostaną! To się nazywa solidarność!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5