Uwaga! Kruchy lód jest bardzo niebezpieczny!

2019-02-24 14:00:00(ost. akt: 2019-02-24 11:30:55)

Autor zdjęcia: KP PSP w Węgorzewie

15 lutego na Plaży Miejskiej nad jeziorem Mamry węgorzewscy strażacy zorganizowali ćwiczenia z zakresu prowadzenia działań ratownictwa lodowego.
— Celem ćwiczeń było doskonalenie posiadanych umiejętności prowadzenia akcji ratowniczej na kruchym lodzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa — mówi st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. — Podczas ćwiczeń strażacy zapoznali się z nowymi technikami podejmowania osób pod którymi załamał się lód z zastosowaniem różnego sprzętu specjalistycznego.

Kolejnym punktem ćwiczeń było przypomnienie oraz przećwiczenie zasad postępowania z osobą, która uległa wychłodzeniu. Ćwiczenia przeprowadzone zostały pod okiem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie, druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach oraz strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.

— W związku z coraz wyższymi temperaturami oraz opadami deszczu jakie wystąpiły w ostatnich dniach apelujemy o rozwagę przy wchodzeniu na zalodzone akweny — dodaje strażak. — Pokrywa lodowa, która obecnie występuje na zbiornikach wodnych jest niejednolita i bardzo krucha. Szczególnie tyczy się to takich miejsc takich jak: ujścia cieków wodnych, okolice budowli hydrotechnicznych i filary mostów.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5