Rok 2019 Rokiem Matematyki

2019-02-22 10:00:00 (ost. akt: 2019-02-21 13:43:47)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństwa.
Dlatego też tegoroczny zjazd matematyków z całej Polski był wyjątkowy i zorganizowany z większym zaangażowaniem niż zwykle. "Matematyka przyszłością" - to hasło 28. Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, która miała miejsce 8 lutego w Opolu.

Kongres trwał cztery dni. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek w Auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Wykład inauguracyjny o praktycznych aspektach wiedzy na temat działania i rozwoju mózgu w okresie szkolnym wygłosił dr Marek Kaczmarzyk.

— Jesteśmy członkami tego stowarzyszenia od 3 lat. Przez ostatnie 2 lata prowadziliśmy, razem z Marzeną- moją żoną, wykłady cieszące się dużą popularnością — opowiada Tomasz Wierzchowski, nauczyciel węgorzewskiego liceum. — Otrzymaliśmy ogromną ilość pomysłów, które później z pewnością zrealizujemy w naszej szkole. Konferencję odwiedziło 700 matematyków z całej Polski, w tym 8 nauczycieli z Mazur. Mieliśmy okazję spotkać Dariusza Kulmę, który serdecznie pozdrawia węgorzewską młodzież. Opowiadamy o sposobach nauczania w liceum i metodach wychowawczych. W tym roku zostaliśmy docenieni, ponieważ wybrano mnie na członka dziesięcioosobowego zarządu. Na konferencjach zawsze miło spędzamy czas. Pierwszego dnia zwiedziliśmy miasto gospodarza, w tym roku Opole. Odwiedziliśmy między innymi Muzeum Piosenki Polskiej.

Z okazji Roku Matematyki w liceum w Węgorzewie zaplanowane są imprezy, matematyczne gry terenowe i turnieje tematyczne.
(grupa dziennikarska LO)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5