Uwaga na kruchy lód! Pokaz ratownictwa lodowego

2019-01-09 14:00:00(ost. akt: 2019-01-09 13:17:39)
Mroźna aura sprawiła, że na mazurskich jeziorach pojawia się pierwszy lód. Niestety lodowa tafla nie jest jeszcze bardzo krucha. Dla przestrogi i naszego bezpieczeństwa węgorzewscy strażacy po raz kolejny organizują pokaz ratownictwa lodowego.
Zamarznięte jezioro czy rzeka zachęca do wejścia przede wszystkim najmłodszych. W przypadku załamania się lodu, prowadzenie akcji ratowniczej jest bardzo trudne, a czas działa na niekorzyść osoby poszkodowanej. Przed nami okres ferii zimowych, węgorzewscy strażacy po raz kolejny zademonstrują nam metody ratownicze oraz możliwości wykorzystania przedmiotów, które mogą służyć ratowaniu ludzi w chwili zagrożenia.

Podczas spotkania zostaną również omówione zasady udzielania pierwszej pomocy wyziębionym osobom wydobytym z lodowatej wody. Coroczny pokazy ratownictwa lodowego z udziałem strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbędzie się 18 stycznia (piątek) o godzinie 10.00 przy bulwarze Loir-et-Cher na odnodze Węgorapy, między zamkiem, a pocztą. Już teraz zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Ta wiedza może uratować nasze lub czyjeś życie!
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5