Czas na podsumowanie piłkarskiej jesieni

2018-12-01 17:00:00 (ost. akt: 2018-12-01 15:14:51)
Zakończyły się rozgrywki ligowe na Warmii i Mazurach. Najdłużej grali seniorzy, bo aż do 24 listopada. Młodzież od października przeniosła się na hale i boiska Orlik. Jesień w wykonaniu piłkarzy CWKS Vęgorii możemy zaliczyć na plus.
Spoglądając w przeszłość musimy przyznać że bardzo dawno nie mieliśmy tak dobrej jesieni w wykonaniu naszych drużyn. Seniorzy kończą rundę na 7. pozycji. Drużyny młodzieżowe są bardzo wysoko w swoich ligach. Sekcja piłkarska CWKS Vęgoria skupia obecnie blisko 160 osób z czego 20 osób to seniorzy. Z każdą rundą rodzina Vęgorii staje się coraz większa. Zapraszamy do wspólnych treningów i prezentujemy podsumowanie rundy jesiennej. Wyniki i tabele wszystkich drużyna dostępne są na stronie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (wmzpn.pl).

Seniorzy
Drużyna seniorów CWKS Vęgorii pod wodzą trenera Piotra Sopyły rundę jesienną zakończyła na 7 miejscu w tabeli V ligi WMZPN. Nasi seniorzy rozegrali łącznie 17 spotkań z czego dwa to mecze rundy wiosennej rozegrane tak zwanym awansem. Trójkolorowi zgromadzili łącznie 23 punkty wygrywają 7 spotkań, 2 remisując i 8 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Jesienne zmagania zakończyliśmy z bilansem 30 strzelonych bramek i aż 39 straconych. Najlepszym strzelcem Vęgorii był nie kto inny jak Daniel Maliszewski, który zdobył 14 goli. Po 4 bramki strzelił pozyskany latem z Granicy Kętrzyn Damian Awtuch oraz wychowanek CWKSu Rafał Raiński. Na listę strzelców wpisali się również Patryk Depta i Adam Kun, którzy pokonywali bramkarzy rywali po 3 razy. Swoją cegiełkę dołożył także Krzysztof Mazuro oraz Krystian Radzewicz strzelając po jednej bramce. Liga Okręgowa wystartowała 11 sierpnia. Seniorzy Vęgorii rozpoczęli zmagania ligowe od zwycięstwa 1-2 w Szczytnie z tamtejszym SKSem. Cenne 3 punkty na ciężkim terenie miały dodać nam skrzydeł, ale niestety dwa kolejne spotkania nie przyniosły na punktów. Dopiero w 4 kolejce pokonaliśmy Vicotrię Bartoszyce i wróciliśmy na właściwe tory. W trakcie tej rundy mieliśmy bardzo dobre dobre momenty, ale nie brakowało też tych słabszych takich jak w Prostkach gdzie przegraliśmy 3-0 czy w Barczewie kiedy to w mocno eksperymentalnym składzie doznaliśmy klęski 9-0. Bardzo duża rotacja składem miała przełożenie na zgranie drużyny i co tym idzie na wyniki. Z ostatnich 4 meczy wygraliśmy tylko jeden z Mazurem Wydminy 3-1. Właśnie dzięki temu zwycięstwu udało nam się awansować na 7 miejsce w tabeli. Warto wspomnień że w tym ostatnim spotkaniu trener Piotr Sopyła miał już do dyspozycji prawie wszystkich zawodników. Z poligonu wrócili nasi etatowi obrońcy czy Krzysztof Mazuro i Patryk Potyra, którzy wprowadzili dużo spokoju w poczynania naszej defensywy.
— Przed startem nowego sezonu mieliśmy kilka założeń. Najważniejsze to uplasować się w pierwszej ósemce po rundzie jesiennej. Udało nam się to zrealizować biorąc pod uwagę problemy kadrowe. Przed nami przerwa zimowa i czas na szukanie wzmocnień i czas na ciężko pracę. Pierwszy trening zaplanowany jest na poniedziałek 7 stycznia 2019. W okresie przygotowawczym rozegramy około 10 spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing chcemy zagrać 1 lutego — Mówił nam trener Piotr Sopyła.

Juniorzy
Duże podziękowania należą się naszym juniorom. Nasza młodzież rywalizowała w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów A1. Węgorzewska drużyna rozgrywki ukończyła na 4 miejscu zdobywając 18 punktów w 9 meczach. Do samego końca walczyliśmy o baraże do makro regionu. Niestety porażka w ostatnim meczu u siebie z Mamrami Giżycko zepchnęła nas na 4 miejsce. Juniorzy rozpoczęli zmagania ligowe przegrywając na początku września z Granicą Kętrzyn 3-2. Następne 6 kolejek to popis świetnej gry Juniorów CWKS Vęgorii i 18 punktów zdobytych bez większych problemów. Rozpędzoną Węgorzewską Lokomotywę zatrzymał dopiero Mazur Ełk strzelając nam 5 bramek. Był to zimny prysznic z którego nie mogliśmy się otrząsnąć i przegraliśmy ostatni mecz z Mamrami 4-0. Juniorzy CWKSu w 9 rozegranych meczach strzelili 31 bramek a stracili 20. Trener Andrzej Kumor nie krył rozczarowania:

— Liczyliśmy na awans do baraży i możliwość gry w Makro Regionie wiosną 2019. Mimo wszystko bardzo dziękuję chłopakom za zaangażowanie i walkę. Przed nami okres zimowy i sporo do poprawienia w naszej grze. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Bardzo mnie cieszy że moi wychowankowie zadomowili się w drużynie seniorów. Adam Kun i Piotr Fal rozegrali kilka bardzo dobrych spotkań na poziomie V ligi. Pod koniec rudny dołączył do nich Krystian Radzewicz wpisując się na listę strzelców w meczu z Mazurem Wydminy. Naszym głównym celem jest wprowadzenie do seniorów jak najwięcej młodych chłopaków z Węgorzewa, którzy będą kiedyś stanowili o sile tego zespołu Jeżeli chodzi o moich Juniorów to bierzemy się ostro do roboty i z niecierpliwością czekamy na rozgrywki wiosenne.

Trampkarze
To był prawdziwy dynamit! Tak możemy w skrócie opisać występ naszych trampkarzy w II Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Daniela Maliszewskiego zdominowali grupę zdobywając 28 punktów. Młodzi Węgorzewianie wygrali 9 spotkań i tylko jedno zremisowali. Mogą się pochwalić znakomitym bilansem bramek 71 do 14. Jest to najlepszy wynik w całych rozgrywkach Trampkarzy. Początek rozgrywek nie zapowiadał takiego wyniku. Skromne zwycięstwo 3-2 z Orlętami Reszel na wyjeździe dawało nam spore nadzieje. Potem poszło już z górki .. 18-0 z Łyną Sępopol i 1-7 na wyjeździe z MKS Korsze. Trampkarze złapali pewność siebie i nie odpuszczali swoim rywalom. Chwilową zadyszkę złapali w Wilkowie gdzie zremisowali z tamtejszym Wilczkiem 1-1. W rundzie rewanżowej ( Trampkarze grali mecz i rewanż w rundzie jesiennej ) wygraliśmy już wszystkie spotkania. Boleśnie o sile Vęgorii przekonał się MKS Korsze przegrywając 15-1. W ostatniej kolejce Vęgoria pokonała Wilczek 2-1 i z dumą awansowała do I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Trener Daniel Maliszewski gratulował swoim zawodnikom świetnych wyników, ale cały czas powtarza że wiosną czekają nas trudniejsze mecze w I Lidze. Teraz okres zimowy który trzeba dobrze przepracować i wiosną przystąpić do walki o najwyższe miejsca w tabeli.

Młodziki
Bardzo dobre drugie miejsce zdobyli podopieczni Jarosława Petiuka w II Wojewódzkiej Lidze Młodzików. Młodzi adepci piłki nożnej znad Węgorapy rozegrali jesienią 8 spotkań ligowych i zgromadzili na koncie 18 punktów. Przegraliśmy 2 razy i to dwa razy Mamrami Giżycko, które zapewniły sobie awans do I Ligi Wojewódzkiej. Początek rozgrywek to pewne zwycięstwo z UKS Start Kruklanki 0-7, kolejne zwycięstwa w Kowalach Oleckich i Wydminach dawały nam nadzieje na zwycięstwo w ostatnim meczu pierwszej rundy z Mamrami. Niestety przegraliśmy przy T13 w Węgorzewie 3-5 i spadliśmy na drugie miejsce w tabeli na którym zostaliśmy już do końca. Młodziki kończą ligowe zmagania z bilansem bramek 35-16. Jarosław Petiuk mimo porażki z Mamrami nie załamywał rąk. Chwalił swoją drużynę za zaangażowanie i walkę w każdym meczu. Najważniejsze że wszyscy pograliśmy w piłkę, wynik to sprawa drugorzędna. Przed nami rozgrywki halowe i okres przygotowawczy przed wiosennymi zmaganiami ligowymi. Najważniejsze to dobrze przetrenować zimę i złapać świeżość.
(Kamil Hałuszko)


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5