Międzynarodowy Jarmark Folkloru z wyróżnieniem

2018-10-27 12:00:00(ost. akt: 2018-10-26 15:24:30)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się gala projektu "Produkt Warmia Mazury". Muzeum Kultury Ludowej znalazło się w gronie wyróżnionych.
Jak podaje serwis prasowy województwa warmińsko-mazurskiego, ideą przedsięwzięcia jest promocja produktów, usług oraz wydarzeń realizowanych w regionie. Ważne jest również wyróżnienie osób i firm, które w codziennej pracy inspirują się ciągłym rozwojem, wymianą doświadczeń czy zwiększaniem konkurencyjności. Wpisując się jednocześnie w bogactwo kulturowe, społeczne, historyczne oraz przyrodnicze Warmii i Mazur. Znak „Produkt Warmia Mazury” to projekt, który ma promować ideę lokalnego patriotyzmu i wpływać na wzrost zainteresowania lokalnymi produktami oraz zwiększyć rozpoznawalność produktów z naszego regionu” – czytamy w komunikacie.

Wśród nagrodzonych w kategorii "Wydarzenie" znalazło się Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Otrzymało ono Certyfikat Produkt Warmia Mazury za wydarzenie: Międzynarodowy Jarmark Folkloru.
Warto przypomnieć, że pierwszy Jarmark w Węgorzewie zorganizowany został w 1978 roku. Jak podkreślają organizatorzy z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, obecnie jest największą imprezą folklorystyczną w województwie warmińsko-mazurskim.

— Jarmark jest miejscem spotkań twórców z województwa, regionu, całego kraju oraz zagranicy — podkreślała w rozmowie z Węgorzewskim Tygodniem Krystyna Jarosz z działu Archeologiczno-Historycznego Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. — Od 1999 roku jest imprezą międzynarodową. W programie są występy artystyczne, solistów oraz zespołów pieśni i tańca oraz kiermasz ludowy wraz z pokazami rzemiosł tradycyjnych .
Tegoroczny Międzynarodowy Jarmark Folkloru odbył w dniach 4-5 sierpnia na Placu Wolności w Węgorzewie. Do udziału zgłosiło się blisko 190 artystów ludowych i rzemieślników kraju, oraz około 30 twórców spoza polskich granic.
(raz)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5