Most sztynorcki doczeka się remontu

2018-09-07 10:00:00(ost. akt: 2018-09-07 11:02:24)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Władze powiatu węgorzewskiego zawarły z wojewodą umowę na dofinansowanie przebudowy odcinka tzw. Traktu Sztynorckiego oraz remontu mostu Sztynorckiego.
Dzięki umowie, którą przedstawiciele powiatu podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim w lipcu, długo oczekiwana inwestycja otrzyma 80 procent dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Decydenci wyłonili już wykonawców prac. Do końca października ma zostać przebudowana droga w miejscowości Harsz. Taki sam termin obowiązuje firmę, która ma wyremontować most Sztynorcki. To niezwykle ważna inwestycja. Most Sztynorcki to bowiem największa przeprawa na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, znajdująca się na styku dwóch jezior - Mamry i Dargin, w ciągu drogi powiatowej. Jego długość to 128 metrów, a ostatni, częściowy remont przeszedł 22 lata temu!

— W ramach zawartej umowy zostanie wyremontowany most Sztynorcki, a konkretnie siódmy filar tego mostu (który nie był remontowany w 1996 roku-przyp. Red.) — wyjaśnia Lidia Czerniewicz z Wydziału Środowiska, Budownictwa i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie. — Roboty obejmować będą skucie słabego betonu, wykonanie nowego zbrojenia oraz oczyszczenie istniejącego, ponadto betonowanie podwodne, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.
Natomiast łączna długość przebudowanej drogi wyniesie blisko kilometr, jednocześnie zostanie ona poszerzona do pięciu metrów. Zaprojektowano na niej nawierzchnię bitumiczną.

— Remontowany most Sztynorcki oraz przebudowywany, zdegradowany odcinek drogi leżą w ciągu komunikacyjnym przebiegającym przez całą szerokość południowej części powiatu węgorzewskiego, na terenie gminy Węgorzewo i Pozezdrze, dlatego tak ważne jest utrzymanie przejezdności tego szlaku — dodaje urzędniczka. — Inwestycja wpłynie na podniesienie rozwoju i konkurencyjności regionu.
W beczce miodu jest jednak i szczypta dziegciu. Jak podali przedstawiciele węgorzewskiego starostwa, inwestycja może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.
(raz)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz z Pisza #2575149 | 83.9.*.* 7 wrz 2018 17:24

    Pokażcie zdjęcia tego mostu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5