Rozpoczął się wyborczy wyścig. Są pierwsi chętni na fotel burmistrza

2018-08-31 12:00:00(ost. akt: 2018-09-12 12:52:43)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Chociaż na oficjalne kandydatury na stanowiska wójtów i burmistrzów musimy poczekać do 26 września, możemy już wskazać pierwszych chętnych do objęcia fotela burmistrza Węgorzewa.
W tym roku na wybory samorządowe ruszymy 21 października. Druga tura zaplanowana została na 4 listopada. Jednak dużo wcześniej wymaga się od przyszłych kandydatów zgłaszania komitetów wyborczych. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej można sprawdzić, jakie komitety dokonały rejestracji, jednak o tym kto znajdzie się na ich listach dowiemy się do dnia 17 września. Natomiast z dniem 26 września upływa termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

To właśnie wybory włodarza Węgorzewa budzą najwięcej emocji. Kto stanie do walki o fotel burmistrza? Domysłów było wiele, jednak na chwilę obecną wyścig o fotel burmistrza rozegra się najprawdopodobniej między Krzysztofem Piwowarczykiem - obecnym burmistrzem oraz Krzysztofem Kołaszewskim - wicestarostą węgorzewskim. Czy grono kandydatów na stanowisko włodarza gminy się powiększy? Na to pytanie zapewne poznamy odpowiedź już wkrótce, a najpóźniej 26 września. (mk)
Krzysztof Piwowarczyk, obecny burmistrz
(fot. Anna Styrańczak, www.wegorzewo.pl)

Krzysztof Kołaszewski, wicestarosta węgorzewski
(fot. archiwum prywatne)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pol #2571743 | 94.254.*.* 4 wrz 2018 12:18

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To że ktoś deklaruje, że jest zwolennikiem zmian nie znaczy że wprowadzi. Tym bardziej że już sobie porządził jako wicestarosta i może czas już na rzeczywiste przewietrzenie gabinetów a nie tylko pozorowane

  1. wyborca #2569346 | 104.218.*.* 1 wrz 2018 06:38

   Na mieście mówi isię, że w ekipie obecnego burmistrza jak i w nim samym panika ze względu na rywala, spodziewali się słabego konkurenta. Wiadomym jest, że wicestarosta jest zwolennikiem budowy basenu a nie WCK oraz innych zmain w gminie. Przede wszystkim usprawnienia podmiotów podległych burmistrzowi jak ZUK, WCK itd

   Ocena komentarza: warty uwagi (43) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5