Trakt i most Sztynorcki doczekają się remontu. Powstanie też łącznik drogi wojewódzkiej nr 650 z ulicą Targową i Prusa

2018-07-10 12:00:00(ost. akt: 2018-07-10 20:18:50)
Uroczyste podpisanie umów na dofinansowania odbyło się dziś (10 lipca) w Węgorzewskim Centrum Kultury

Uroczyste podpisanie umów na dofinansowania odbyło się dziś (10 lipca) w Węgorzewskim Centrum Kultury

Autor zdjęcia: Mateusz Szkaradziński

W dniu dzisiejszym (10 lipca) w Węgorzewskim Centrum Kultury podpisano umowy na dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
Dzięki rządowemu wsparciu, w kwocie blisko 30 milionów złotych, w naszym województwie ruszą drogowe inwestycje. W naszym powiecie również. We wtorek wicewojewoda Sławomir Sadowski podpisał umowy z przedstawicielami samorządów z powiatu węgorzewskiego, piskiego oraz gmin: Ełk, Wieliczki, Pozezdrze, Węgorzewo, Miłki i Świętajno.

W ramach rządowego programu powiat węgorzewski otrzyma dofinansowanie dla projektu „Poprawa dostępności komunikacyjnej subregionu ełckiego – Trakt Sztynorcki – przebudowa odcinka dr. pow. nr 1602N oraz remont mostu Sztynorckiego w Powiecie Węgorzewskim”.

Poza remontem mostu, projekt obejmuje również przebudowę drogi nr 1602N o długości prawie jednego kilometra w miejscowości Harsz - w okolicy Harsz Cegielna w kierunku Harszu. Na liście inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania znalazła się również budowa łącznika drogi wojewódzkiej nr 650 z ulicą Targową i Prusa w Węgorzewie.

Dla naszego województwa, na rok 2018 rząd przeznaczył kwotę 29 856 382,00 zł. Na liście zadań zakwalifikowanych do dofinansowania znalazło się łącznie 27 zadań. Zatwierdzona lista obejmuje także 11 zadań rezerwowych, z której kolejne zadania otrzymają dofinansowanie w wyniku oszczędności poprzetargowych.

Szczegółowe informacje już w piątkowym wydaniu Węgorzewskiego Tygodnia.
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Biały #2535458 | 37.47.*.* 13 lip 2018 08:25

    Czemu nikt nie łapie kłusownikow na Rezerwacie ( Oświn. ) jest pełno siatek od strony Wyskoku i sa siatki Nowych Guj . Najwiekszy kłusownik mieszka tez w Gujach Irek P ma pełno siatek tego chama trzeba zamknać

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5