Pogoda nie popsuła zawodów. Młodzi wędkarze walczyli do końca

2018-07-07 12:00:00(ost. akt: 2018-07-06 14:16:02)
Zawody wędkarskie o o Puchar Gospodarstwa Rybackiego PZW

Zawody wędkarskie o o Puchar Gospodarstwa Rybackiego PZW

Autor zdjęcia: Zbyszek Śmietanka

Wakacje to mnóstwo wolnego czasu i letniego lenistwa. Ale nie tylko! To także gratka dla fanów wędkowania. W niedzielę odbyły się piersze zawody dziecięce.
W ubiegłą niedzielę w Węgorzewie odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach
— Ze względu na paskudne warunki atmosferyczne wzięło udział tylko 9 zawodników — mówi Zbigniew Śmietanka, koordynator wydarzenia. — Co prawda dziesiąta była malutka Ala, jednak wcieliła się ona w role dzielnego kibica.
Temperatura również nie zachęcała do walki o tytuł mistrza wędki. Mimo iż termometr wskazywał 11 stopni, ze względu na wiatr odczuwalne było tylko 8 stopni. Warunki atmosferyczne nie pozostawiły wyboru organizatorom. Zawody zostały skrócone do 1 godz. i 50 minut.

— Wszyscy byliśmy bardzo przemarźnięci — dodaje koordynator. — Jestem pełen podziwu dla wszystkich uczestników. Walczyli dzielnie do ostatniej chwili.
Zawody wygrał Bartek z Jakunowa, drugi był Oliwer, a trzeci Wiktor – obaj z Węgorzewa. Mimo załamania pogody atmosfera do końca pozostała wesoła i przyjazna.

— Na kolejne zawody zapraszamy w tą niedzielę. — mówi Zbigniew Śmietanka. — Zbiórka jak zwykle na promenadzie za LOK-iem o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej okolicy. Będą to zawody o Puchar Pizzeri Prima, która na koniec ufunduje każdemu zawodnikowi pyszną pizzę.

Dzieci i młodzież będą mogły sprawdzić swoje wędkarskie umiejętności podczas nadchodzących zawodów:
8 lipca – Zawody o Puchar Pizzeri Prima. Zbiórka o godzinie 9.00 na promenadzie za LOK przy betonie
22 lipca – Zawody z okazji Dni Węgorzewa. Zbiórka o godzinie 9.00 w Węgorzewie od strony muzeum.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5