300 zł na szkolną wyprawkę. Od 1 lipca możesz składać wniosek

2018-07-01 12:00:00(ost. akt: 2018-07-01 19:01:44)
pixabay.com

pixabay.com

Autor zdjęcia: Łukasz Razowski

Wchodzi w życie kolejny rządowy program mający na celu ułatwienie życia polskim rodzinom. Tym razem postanowiono przeznaczyć na szkolną wyprawkę po 300 złotych na ucznia. Wnioski będzie można składać od dziś (1 lipca) do 30 listopada.
Rodzice uczniów z terenu powiatu węgorzewskiego mogą liczyć na wsparcie w zakupie materiałów i przyborów szkolnych. Wnioski o dofinansowanie zakupu m.in. książek i zeszytów będzie można składać już od początku lipca. Jak poinformował na specjalnie zorganizowanej w Olsztynie konferencji Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, program „Dobry start” zakłada jednorazowe wsparcie kwotą 300 zł wszystkich uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną nowy rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód. Na Warmii i Mazurach programem objętych zostanie około 146 tys. dzieci.

— Aby otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł należy złożyć wniosek — wyjaśniał Marcin Zieleniecki. — W formie elektronicznej będzie można go składać od 1 lipca, a w formie papierowej od 1 sierpnia. Dla wniosków złożonych w lipcu i sierpniu świadczenie powinno zostać przekazane do 30 września. Wnioski będzie można składać do 30 listopada.

Rzecz jasna, osoby starające się o uzyskanie pomocy będą musiały spełnić warunki. Są to: zamieszkiwanie dziecka na terenie Polski oraz uczęszczanie do szkoły na terenie kraju. Jak dowiedzieć się więcej o programie? Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki zapewnił, że wszystkie informacje i materiały dotyczące programu „Dobry start” zostaną przekazane dyrektorom wszystkich szkół w województwie tak, aby jeszcze przed końcem roku można je było rozpowszechnić wśród rodziców. Natomiast wniosek będzie można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Dodatkowe informacje w sprawie rządowego programu „Dobry start” można uzyskać pod numerem tel. (55) 237-45-35, (55) 237-45-42. Jeśli chodzi o Węgorzewo, to formularz wniosku można pobrać w siedzibie MGOPS w Węgorzewie w godzinach pracy placówki, oraz w Punkcie Obsługi Klienta przy Urzędzie Miejskim w Węgorzewie w godzinach pracy urzędu lub na stronie internetowej ośrodka: www.mgopswegorzewo.pl w zakładce „Dobry Start”.

Szczegółowe informacje na temat Programu „Dobry Start” można uzyskać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węgorzewie w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego w budynku II w pokoju nr 1 na parterze w godzinach od 7:00 do 15:00, na stronie internetowej Ośrodka www.mgopswegorzewo.pl lub pod nr. telefonu 87 420 93 50.
(raz)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5