Dziękujemy, że jesteście! Niech św. Florian nad Wami czuwa

2018-05-12 10:00:00(ost. akt: 2018-05-11 12:28:29)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, zawsze gotowi do akcji, ruszają gdy zawyje syrena. To dla nich zorganizowaliśmy plebiscyt na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną". Dziś przedstawiamy zwycięzców konkursu.
Szeregi OSP w regionie zasila prawie 18 tysięcy ochotników, w tym ponad 1700 kobiet. Od wielu lat staramy się pokazywać i doceniać naszych lokalnych bohaterów. W tym roku również ogłosiliśmy naszą akcję na najpopularniejszą OSP. Od 10 marca do 1 maja nasi Czytelnicy głosowali na wybrane jednostki OSP z naszego powiatu. O tym, z jak wielką sympatią mieszkańcy przyjęli nasz plebiscyt, świadczyć mogą setki nadesłanych sms-ów. Nasza akcja jest formą podziękowania za poświęcenie i oddanie codziennej służbie.

Przez wzgląd na rozległy powiat, często to właśnie strażacy ochotnicy docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsi i ostatni je opuszczają. W tym roku zmieniliśmy nieco zasady naszego plebiscytu. Wspólnie wybraliśmy Najpopularniejsze OSP Powiatu Węgorzewskiego oraz Warmii i Mazur, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz te, które nie znajdują się w tym systemie. Doceniliśmy również najpopularniejszą Kobiecą Drużynę Pożarniczą i Najpopularniejszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Największą ilość głosów i tym samym pierwsze miejsce w naszym powiecie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Harszu, na drugim miejscu uplasowała się Ochotnicza straż Pożarna w Budrach, a trzecie miejsce zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna w Kutach.
— Bardzo cieszymy się, że jesteśmy darzeni taką sympatią wśród naszej lokalnej społeczności — nie kryje radości Mateusz Staniszewski, gospodarz OSP w Harszu. — Widać to po wynikach plebiscytu już trzeci rok z rzędu. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany na nas głos. To dla nas niesamowita motywacja do pracy. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowy własnego strażackiego toru przeszkód dla dzieci, który z pewnością okaże się hitem wszystkich nadchodzących plenerowych imprez. To tam będziecie nas mogli spotkać w nadchodzącym sezonie letnim. Postaramy się odwdzięczyć za każdy głos oddany na nasza jednostkę.

To nie koniec dobrych wieści. Ogromne wyróżnienie otrzymały także druhny z naszego powiatu, które zdominowały kategorię Kobiecych Drużyn Pożarniczych na szczeblu regionalnym. Zaszczytne, pierwsze miejsce otrzymała kobieca drużyna jednostki OSP w Budrach, a drugie jednostki OSP w Kutach.


— Jako jednostka zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych, co daje miano najpopularniejszej kobiecej drużyny w całym województwie — cieszy się Katarzyna Bohun, kierownik kobiecej drużyny w Budrach. — Wspaniałe było to, że na gali mogłyśmy spotkać się z innymi druhnami, z którymi dzielimy wspólne pasje. Mogłyśmy wymienić się doświadczeniem, przemyśleniami i pomysłami. Mimo wyróżnienia i nagrody finansowej, wszyscy przyznali zgodnie, że największa nagroda to satysfakcja z wykonywanej pracy i możliwości pomagania innym.

— Cieszymy się bardzo z sukcesu naszej drużyny kobiet na szczeblu wojewódzkim — mówi Stefan Bodnar, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutach. — Nasze panie zajęły wysokie, drugie miejsce. Czek w wysokości 2000 zł jako wygrana zostanie przekazany na zakup sprzętu pożarniczego dla naszej jednostki.
Gratulacje i podziękowania należą się nie tylko dla liderów naszego plebiscytu. Każda jednostka OSP z naszego powiatu zasługuje na ogromne wyrazy wdzięczności i uznania za ciężką i często niebezpieczną pracę, poświęcenie i ciągłą gotowość do niesienia pomocy innym. Ogromne gratulacje składamy również jednostkom OSP z Perłeł, Pozezdrza, Radziej, Gui, Ołownika, Węgielsztyna i Węgorzewa.

Z okazji święta wszystkich strażaków jakie miało miejsce 4 maja, życzymy wam, drodzy Strażacy zawsze bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian otacza was swoją opieką w wypełnianiu codziennych obowiązków. Niech bezinteresowna służba na rzecz innych, będzie wyrazem ciągłej pracy nad sobą oraz doskonaleniem waszych umiejętności. Niech ta trudna i odpowiedzialna praca będzie źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej waszej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Dziękujemy, że jesteście!
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Fot 1
Kobiece Drużyny z OSP w Budrach i OSP w Kutach najpopularniejsze w całym regionie!

Fot 2
Największą ilość głosów i tym samym pierwsze miejsce w powiecie otrzymała OSP w Harszu

Fot. Archiwum GO


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5