Uczyli sie od najlepszych. Licealiści strzelali pod okiem "specjalsów"

2018-05-01 10:00:00(ost. akt: 2018-05-01 08:49:04)
W ubiegły piątek "specjalsi" szkolili uczniów klas o profilu policyjnym i wojskowym z LO w Węgorzewie na strzelnicy „Tory Taktyczne Srokowo".
Uczniowie tych klas mundurowych pod opieką nauczycieli z LO – kom. Piotra Wysockiego oraz Pawła Kraśniewskiego mieli okazję wykonywać strzelanie z broni automatycznej i snajperskiej pod okiem instruktora wojskowych służb specjalnych. Wyjątkowe strzelanie z karabinka używanego tylko przez elitarne bojowe jednostki specjalne o nazwie Scorpion EVOIIIS1 o kal. 9 mm oraz karabinu o PLINKSNER 715T i MOSSBERG o kal. 5,6 mm to była okazja tylko dla wybranych.

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie nawiązało bardzo dobry kontakt z instruktorami i właścicielem strzelnicy co bardzo dobrze rokuje na współpracę w ramach wyszkolenia strzeleckiego z broni palnej młodzieży z klas o profilach mundurowych. Następne strzelanie dynamiczne odbędzie się już w drugiej połowie maja br. Młodzież z węgorzewskiego liceum uczestnicząca w szkoleniu oceniła te zajęcia jako bardzo profesjonalne i ciekawe. Nie obyło się też bez ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5