Odliczamy dni do wielkiego święta wszystkich biegaczy

2018-04-27 10:00:00(ost. akt: 2018-04-27 10:11:09)
Już po raz XIV w Węgorzewie odbędzie znana i lubiana impreza biegowa – Półmaraton Węgorza. Biegacze z Mazur, ale nie tylko, stawią się na starcie 2 maja.
Wielkimi krokami zbliża się długi weekend, a wraz z nim wielkie wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się już do kalendarza węgorzewskich imprez. Półmaraton Węgorza cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno krajowych jak i zagranicznych sympatyków biegania. Biegowa majówka kierowana jest nie tylko do dorosłych zawodników, na młodszych uczestników imprezy jak co roku czeka szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie już 2 maja rozpocznie się biegami dziecięcymi "Mazury Cud Natury". Udział w biegach jest bezpłatny, a na zawodników czeka wiele nagród. Jednak to nie nagrody są tego dnia najważniejsze, bo bez względu na zajęte miejsca, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.


Chociaż Półmaraton Węgorza stał się już majową tradycją i na stałe zawitał do kalendarza wydarzeń organizowanych w Węgorzewie, w tym roku na uczestników czeka kilka istotnych zmian. Pierwszą z nich jest nowa trasa, która ma zapewnić startującym większe bezpieczeństwo. Z założenia ma ona unikać dróg krajowych i wojewódzkich. Organizatorzy postanowili tak poprowadzić bieg, by pokazać uroki gminy Węgorzewo, czyli plażę miejską, promenadę, zamek, port żeglarski, Ruską Wieś, tereny Zwierzynieckiego Rogu, Green Velo. Sart i meta zlokalizowane będą na Placu Wolności. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też krótszy bieg – Bieg Flagi Biało-Czerwonej, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy ci, którzy ukończyli 14 lat, ale nie czują się na siłach, by pobiec w półmaratonie. To nie koniec niespodzianek. 2 maja do Węgorzewa zawita Wędrujący Mazurski Festyn Ekologiczny „Eko-Logika 2018” organizowany przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami.— „Eko-Logika” to warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których plastikowe butelki zamienią się w wodowane w pobliskiej fontannie, łódeczki — zapowiadają organizatorzy. — Zdobywanie wiedzy o kompostowaniu zostanie połączone z tworzeniem miniogródków w doniczce.. Warsztatom pt. „Segregujemy na wesoło” będzie towarzyszyła będzie prezentacja praktycznych sposobów na ograniczanie ilości produkowanych śmieci, tym nadmiaru opakowań.
Kto dobrze przyswoi zasady ograniczania ilości produkowanych odpadów, ten ma szansę na rower, czyli nagrodę główną w Loterii Recyklingowej, natomiast każdy, kto przyniesie 5 kilogramów makulatury otrzyma kwiatek do posadzenia w ogrodzie lub na balkonie. Dodatkowo burmistrz Węgorzewa nagrodzi osobę, która dostarczy największą ilość makulatury.
(red)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5