Solaris zwycięzcą Elovego E-Sport Cup 2018

2018-04-18 12:00:00(ost. akt: 2018-04-18 16:03:48)

Autor zdjęcia: Robert Rewak

W ubiegły weekend w Węgorzewie odbyła się 3. edycja ogólnopolskiego turnieju Counter Strike: Global Offensive. Puchar Elovego E-Sports Cup wywalczyła drużyna Solaris. Trzecią edycję wydarzenia określono mianem najlepszej ze wszystkich dotychczas
Podczas ubiegłego weekendu hala sportowa w węgorzewskim gimnazjum zamieniła się w wirtualne pole walki. 8 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji z ponad 30 ekip z całej Polski zasiadła przed komputerami, by stoczyć bój w grze, która już dawno temu zyskała miano kultowej. Turniej Counter Strike: Global Offensive zorganizowany przez fanów gier komputerowych przyciągnął prawdziwe tłumy. Dzięki oparciu o działanie drużynowe gra nieustannie wywołuje wielkie emocje na całym świecie, wśród ludzi w różnym wieku. Nic więc dziwnego, że impreza bardzo przypadła do gustu węgorzewskiej młodzieży, o czym świadczyła frekwencja na widowni.

— Z tą grą jest tak jak z każdym innym sportem – polega na zdrowej rywalizacji, której nawet przez chwilę nie brakuje wśród graczy — tłumaczy Krzysztof Sauter, opiekun Uczniowskiego Klubu e-sportowego Elovego i inicjator turnieju.
— Trzecią edycję wydarzenia określono mianem najlepszej ze wszystkich dotychczas — mówi Bartek Banasiewicz. — Główna scena turniejowa wizualnie zapierała dech w piersiach, a strefa Free-to-play pozwoliła ponad tysiącom gości spędzać długie godziny w otoczeniu szerokorozumianego gamingu oraz zmierzyć się w miniturniejach, by wygrać atrakcyjne nagrody. Jednak największą z nagród oraz tytułowy puchar Elovego E-Sport Cup otrzymał zwycięzca zawodów – zespół Solaris.

W rolę komentatora sportowaego wcielił się Czuga (Łukasz Maczuga), a całości dopełniały gwiazdy polskiego gamingu takie jak Nervarien, Luure, Izak czy CTSG.
— Według mnie to była zdecydowanie najlepsza edycja — podsumowuje Krzysztof Sauter. — Cała e-sportowa Polska patrzyła na nas w ten weekend. Najbardziej teraz cieszą wypowiedzi zawodników. Wszyscy zgodnie piszą: "To był najlepszy Lan na jakim byłem". Szczególne podziękowania należą się dla organizatorów: Gmina Węgorzewo, Liceum Ogólnokształcące im. Gen. M. Zaruskiego w Węgorzewie i CWKS Vęgoria oraz wszystkich sponsorów.

W trakcie turnieju ekipa wolontariuszy pod patronatem węgorzewskiej grupy wielkich serc "Pomagam bo Lubię" przeprowadziła charytatywną zbiórkę pieniędzy na rzecz Łukasza Filipka. Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wielu osób, 1324,48 zł trafi na konto chłopca, który dzięki rehabilitacjom ma szansę zacząć samodzielnie chodzić. Nie pierwszy raz węgorzewianie udowodnili jak wielkie mają serca. Sobotni wieczór urozmaicił też wielki mecz gwiazd, które zmierzyły się w... piłce nożnej. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję. Organizatorzy wydarzenia: Liceum Ogólnokształcące im. Gen. M. Zaruskiego w Węgorzewie, Uczniowski Klub E-Sportowy Elovego, Gmina Węgorzewo. Patronat: FantasyExpo.
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5