Metalowcy z Finlandii podbiją Mazury

2018-04-10 12:00:00(ost. akt: 2018-04-10 16:30:57)

Autor zdjęcia: Noora Haapala

Mamy niespodziankę dla fanów muzyki metalowej. 16 kwietnia w ramach swojej europejskiej trasy, do Wegorzewa zawita grupa Event Relentless z Finlandii.
Event Relentless to założona przez Juho Raitę w 2013 roku grupa wykonująca połączenie melodyjnego death metalu z black metalem. Przed powstaniem grupy członkowie zdobywali doświadczenie grając w zespołach power i heavy metalowych, stąd ich zamiłowanie do melodii. W 2015 ukazała się debiutancka EP - ka kapeli zatytułowana "Cold Black November". Wydawnictwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony słuchaczy oraz recenzjami w muzycznych mediach na całym świecie. W 2016 roku Event Relentless po zagraniu wielu koncertów w rodzimej Finlandii wyruszyło po raz pierwszy na podbój Europy.

Na trasie muzyków znalazły się takie kraje, jak m.in.: Węgry, Słowacja, Polska, Łotwa czy Republika Czeska. Rok później po zmianach personalnych na świat przychodzi kolejna EP - ka o tytule "Under Ice". Z tej okazji wiosną 2018 roku zespół postanowił ponownie ruszyć w trasę po kilku europejskich krajach, która obejmie m.in.: Łotwę, Polskę i Ukrainę. Muzycy zapowiadają również wydanie w tym roku kolejnej płyty. Event Relentless będzie można usłyszeć i zobaczyć na żywo 16 kwietnia o godz. 20.00 w Węgorzewie w Gościńcu "U Kalicha" przy ul. Portowej 4a. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny.
(Wojciech Caruk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5