Fundacja „Dziedzictwo nasze” zaprasza na szkolenie wolontariackie

2018-04-05 12:00:00(ost. akt: 2018-04-05 15:10:16)
Muzeum Tradycji Kolejowej to placówka społeczna – nie ma etatowych pracowników, a jej działalność oparta jest na wolontariacie. Fundacja „Dziedzictwo nasze” zaprasza na bezpłatne szkolenie „Szlaki Kolejowe Mazur Wschodnich”, które odbędzie się w dniach 28 kwietnia-8 maja.
— Potrzebujemy wolontariuszy – ludzi zafascynowanych techniką, a w szczególności koleją, jej dziejami i bogactwem dziedzictwa kulturowego – do obsługi ekspozycji i opieki nad zbiorami — mówi Ludmiła Kalinina-Kowal z Fundacji "Dziedzictwo Nasze". — Potrzebujemy odpowiedniej ilości osób, by zapewnić sprawne funkcjonowanie naszego Muzeum przez sześć dni w tygodniu w sezonie turystycznym.

Jak podkreślają pracownicy muzeum, działalność w kulturze to poważna sprawa. Zainteresowani kandydaci muszą być odpowiednio przygotowani. Proponowane szkolenie da im podstawy wiedzy o dziedzinie, w której pragną działać; pomoże ukierunkować dalsze samokształcenie. Wolontariusze odbędą praktykę w oprowadzaniu zwiedzających pod opieką doświadczonych osób. W Muzeum Tradycji Kolejowej będą mogli realizować swoje pasje, spotykać się z różnymi ludźmi, nawiązywać inspirujące znajomości, uczestniczyć w ciekawych imprezach, nawet spotkaniach międzynarodowych..

— Wolontariat w naszej placówce ma charakter wielopokoleniowy — dodaje Ludmiła Kalinina-Kowal. — Szkolenie adresowane jest do osób pełnoletnich, zarówno młodych jak i seniorów. Absolwenci otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające nabyte wiadomości i umiejętności. Szkolenie trwa 40 godzin i jest bezpłatne. Organizujemy je przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia 2018 roku.

Jak zgłosić chęć wzięcia udziału w szkoleniu? Napisać wiadomość na adres: fdn.wegorzewo@op.pl lub zadzwonić: 87 427-16-07, 519 135 707, 662-488-696. Organizatorzy informują, że nie zwracają kosztów podróży ani noclegów, jednak osobom zamiejscowym mogą pomóc w znalezieniu tanich kwater.

Program szkolenia (28 kwietnia - 8 maja – 2018 r.)
1. Akty prawne regulujące status wolontariusza (1 godz)
2. Przepisy o muzealnictwie, obowiązki przewodnika w Muzeum Tradycji Kolejowej (4 godz)
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy (2 godz)
4. Historia regionu (4 godz)
5. Historia kolejnictwa w regionie (4 godz)
6. Zbiory Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie – przewodnictwo po ekspozycji, historia i przeznaczenie muzealiów (5 godz)
7. Warsztaty konserwacji przedmiotów muzealnych (10 godz)
8. Architektura kolejowa – objazd studyjny (8 godz)
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2480033 | 83.6.*.* 8 kwi 2018 01:18

    Dobrze że takie muzeum istnieje. Trzymam kciuki za dalsze istnienie tej placówki i jej rozwój. Życzę również wolontariuszom, którzy tam pracują wszystkiego co najlepsze !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5