Młodzież doskonale wie jak zapobiegać pożarom

2018-04-05 12:00:00(ost. akt: 2018-04-05 10:35:34)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Węgorzewie

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do udziału zgłosiło się 13 drużyn – łącznie 37 osób.
Marzec to czas kiedy rozpoczyna się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, a także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Strażacki konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 27 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje turnieju. Jego Organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 drużyn – łącznie 37 osób, reprezentujących 13 szkół. Turniej był połączony ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP, oraz pokazem sprzętu zorganizowanym przez węgorzewskich strażaków PSP.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań. W grupie wiekowej "szkoły podstawowe" zwyciężył Michał Kijewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. Drugie miejsce zajęła Karolina Janicka z Szkoły Podstawowej w Budrach, a trzecie Łukasz Bacewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. W grupie wiekowej "szkoły gimnazjalne" zwyciężył Dawid Dacko, drugie miejsce zdobył Tomasz Grochala, a trzecie Jakub Ćwierz wszyscy z Zespołu Szkół w Radziejach. W najstarszej kategorii, czyli "szkoły ponadgimnazjalne" zwyciężyła Klaudia Bykowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, drugie miejsce wywalczył Orest Trusz z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie, a trzecie Marcin Popławski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem byli: Burmistrz Węgorzewa, Wójt Gminy Pozezdrze, Wójt Gminy Budry oraz Starosta Węgorzewski.
(red, KP PSP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5