Młodzi szachiści stanęli do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu

2018-04-02 14:00:00(ost. akt: 2018-03-31 13:38:15)
W pierwszym dniu wiosny już po raz czwarty w tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Radziejach była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych.
Tym razem była to rywalizacja w szachach. Do Radziej przyjechali zawodnicy z Węgielsztyna, Pereł, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie oraz Buder. Łącznie w do szachowych rozgrywek przystąpiło 46 szachistek i szachistów. Drugie Mistrzostwa w Szachach otworzyła dyrektor szkoły, Krystyna Paszkiewicz witając zawodników oraz ich opiekunów. Zawody rozgrywane były na dystansie 7 rund po 10 minut na zawodnika. Klasyfikacja prowadzona była w dwóch

kategoriach: Junior (klasy V, VI i VII) oraz Młodzik (klasy IV i młodsi).
— Wyniki wyraźnie wskazują na dominację Radziej w powiecie w tej dyscyplinie sportu — mówi Maciej Westfalewicz, nauczyciel wychowania
fizycznego w Szkole Podstawowej w Radziejach. — Na 12 miejsc medalowych Radzieje zdobyły ich aż 8. Największą niespodzianką było wygranie całego turnieju przez Maksymiliana Karczmarza z Radziej, który pokonał faworyta zawodów Szymona Olechnowicza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.
Zawodom sędziowali: Roman Jurek oraz Władysław Żygadło.

Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali medalami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe dyplomy i smycze ufundowane przez klub sportowy Vęgoria. Organizatorami zawodów była Sekcja Szachowa CWKS Vęgoria Węgorzewo, Szkoła Podstawowa w Radziejach i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Za organizację mistrzostw odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego, Maciej Westfalewicz.

WYNIKI MISTRZOSTW:

Kategoria Junior (dziewczęta):
I. Julia Słomka – Perły
II. Kornelia Bubelska – Radzieje
III. Patrycja Gajda – Radzieje

Kategoria Junior (chłopcy)
I. Maksymilian Karczmarz – Radzieje
II. Szymon Olechnowicz – SP1 Węgorzewo
III. Mateusz Oćwieja – Radzieje

Kategoria Młodzik (dziewczęta):
I. Kinga Mendalka – Radzieje
II. Monika Pasztor – Radzieje
III. Wiktoria Gajda – Radzieje

Kategoria Młodzik (chłopcy):
I. miejsce Natan Korbus – SP 2 Węgorzewo
II. Igor Bratkowski – Radzieje
III. Remigiusz Kukuła – SP 2 Węgorzewo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5