Młodym radnym pomysłów nie brakuje

2018-01-19 11:00:00(ost. akt: 2018-01-19 12:04:37)
Młodzi radni mają mnóstwo pomysłów na nasze miasto. W nowym zespole wspomagać będą dorosłych samorządowców do 2019 roku

Młodzi radni mają mnóstwo pomysłów na nasze miasto. W nowym zespole wspomagać będą dorosłych samorządowców do 2019 roku

Autor zdjęcia: Archiwum Młodzieżowej Rady Miejskiej

Nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie właśnie rozpoczęła pracę. Młodzi samorządowcy mają mnóstwo pomysłów na miasto – od małych, po duże. I chętnie podpowiedzą swoim starszym kolegom, jak ma wyglądać gmina w przyszłości.
W grudniu zeszłego roku wybrano nową Młodzieżową Radę Miejską w Węgorzewie. W jej skład weszli: Magdalena Dudys, Kacper Kramek, Wiktoria Banasiewicz, Wiktoria Rodzewicz, Aleksandra Budzińska, Przemysław Woźnica, Dominika Radecka, Wiktor Zagórski, Klaudia Dwilewicz, Julia Śmierzyńska, Julia Myka, Wiktoria Potrzuska, Kacper Bijata, Tomasz Grochala oraz Wiktoria Jaross. Młodzi rajcy w takim zespole wspomagać będą dorosłych samorządowców do 2019 roku.

Dla Magdaleny Dudys, obecnej przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie, to druga kadencja pracy w organie samorządowym. Nie ukrywa, że pracę w poprzedniej wspomina bardzo dobrze.
— Był to bardzo efektywny okres w moim życiu. Współpraca z władzami miasta była na wysokim poziomie, w każdej naszej akcji wspierano nas, młodych, na wszelkie sposoby — przyznaje młoda radna i mówi o swoich planach na właśnie rozpoczętą, nową kadencję prac MRM. — Chciałabym na pewno kontynuować działania poprzedniej kadencji takie jak: mistrzostwa w puszczaniu patyczków, rozdawanie cukierków na Dzień Kobiet i Mężczyzn oraz oczywiście zrobieniu czegoś dla naszego pięknego miasta, by było jeszcze piękniejsze i bardziej kolorowe.

Dla Wiktorii Banasiewicz, wiceprzewodniczącej nowej rady, to również druga kadencja w MRM. Podsumowując ostatnie działania zwraca uwagę na ich owoce:
— Udało się zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć, m.in. pomóc w licznych imprezach odbywających się na terenie miasta, a także dokonać małych, ale znaczących zmian, takich jak pomalowanie „niebieskiego płotu” i przyozdobienie go zdjęciami Węgorzewa z dawnych lat.

Na pierwszym spotkaniu młodych radnych padły już pierwsze propozycje. Jak stwierdza Kacper Kramek wiceprzewodniczący nowej rady, w pierwszej kolejności rozmowy z władzami powinny być przeprowadzone w kierunku przebudowy oświetlenia przejść dla pieszych.
— Obecnie są one bardzo niebezpieczne! — podkreśla radny. — Postulowano również o więcej światła na ulicach i przystankach w miejscowościach naszej gminy, to również sprawi, że mieszkańcy będą czuć się bezpieczniej. To postawiłbym na pierwszym miejscu. Pomysłów jest dużo, więc będzie nad czym pracować – dodaje.
Te najpilniejsze sprawy, nad którymi chcą debatować i które zamierzają proponować młodzi węgorzewscy radni to jedno. Rozmawiając z – być może – przyszłymi samorządowcami trudno uciec od pytania, jak traktują zjawisko opuszczania miasta przez młodych ludzi? Czy młodzieżowi radni podejmą się próby rozwiązania i tego zagadnienia?

Więcej o planach młodych radnych przeczytacie w aktualnym wydaniu "Węgorzewskiego Tygodnia" Zapraszamy do lektury!
(raz)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hmm #2422064 | 89.229.*.* 20 sty 2018 09:57

    Przecież temat stanu oświetlenia przejść i ulic był niedawno przerabiany, to po co to znowu "wałkować"?. Może lepiej będzie, jak zostaną przy "patyczkach"? :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5