Naturalnie Mazury Festiwal: jesteśmy otwarci na różne style

2018-01-12 18:00:00(ost. akt: 2018-01-13 12:27:51)
Tak było na Naturalnie Mazury Festiwal 2017. Jedną z gwiazd pierwszego wieczoru był Organek

Tak było na Naturalnie Mazury Festiwal 2017. Jedną z gwiazd pierwszego wieczoru był Organek

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Reaktywacja węgorzewskiego festiwalu nie poszła na marne. W tym roku po raz trzeci spotkamy się na Mazury Naturalnie Festiwal. O festiwalu rozmawiamy z Arkadiuszem Skrodzkim z biura organizacyjnego NMF.
W Nowy Rok weszliście z kolejnymi artystami. Przypomnijmy, kto już potwierdził swój udział na Naturalnie Mazury Festiwal.

— Dokładnie. W piątek, 13 lipca na dużej scenie wystąpi: Lady Pank, Ania Rusowicz oraz Jary Oddział Zamknięty, w sobotę Stanisława Celińska i Monika Brodka. To oczywiście nie ostatni artyści, wkrótce podamy kolejne nazwiska.


Mam wrażenie, że tegoroczny repertuar złagodniał. Węgorzewo kojarzone było zawsze z ciężkim, rockowym brzmieniem. Nie obawiacie się, że festiwal może stracić swoich dawnych fanów?

— Taka jest w tej chwili tendencja, że miesza się style, pokazuje różnych artystów różnej publiczności. Jesteśmy przekonani, że i Stanisława Celińska i Monika Brodka i Ania Rusowicz zostaną przyjęte na węgorzewskim festiwalu tak jak na to zasługują, czyli wspaniale. Festiwalowi potrzebny jest powiew świeżości, nie można zamykać się w kręgu 10-15 zespołów z tzw. "ekstraklasy rockowej" i co roku rotować line-upem. To do niczego dobrego nie prowadzi. A artysta poradzi sobie zawsze, proszę przypomnieć sobie Krystynę Prońko na węgorzewskim festiwalu. To było wydarzenie!

Ale na mocniejsze brzmienia chyba też możemy liczyć?

— Zależy, co kto przez to rozumie. Z jednej strony proszę pamiętać, że w Węgorzewie w ciagu ostatnich 6-7 latach niektóre zespoły spod znaku mocniejszego grania, grały wielokrotnie w różnych składach. Musimy się otworzyć na inne środowiska muzyczne. Gdyby Węgorzewo leżało w centrum Polski, można by było mówić, że powinno mieć jednoznacznie stylistyczny festiwal. A niestety, najostrzejsze brzmienia nie są magnesem wakacyjnym, my musimy być bardziej otwarci na różne style, bez skrajności. Ale nie oznacza to, ze się odżegnujemy od mocnego grania.

Jakie zmiany czekają nas w tym roku?
— Utrzymujemy sprawdzony wariant z roku ubiegłego, tzn. dwa dni festiwalowe biletowane i niedziela (15 lipca) na Placu Wolności, przeprowadzona w postaci raczej festynu rockowego, z akcentami promocji wojska i akacjami edukacyjnymi – w tym roku naszym partnerem jest Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Kiedy ruszy sprzedaż biletów? Czy są już ustalone ceny i czy przewidywana jest promocja dla mieszkańców naszej gminy?

— od 1 lutego współpracujące z nami bileterie rozpoczynają sprzedaż, ceny zostają utrzymane na poziomie z 2017 roku, a o szczegółach promocji dla mieszkańców gminy, powiadomimy wkrótce. Trzeba po prostu na bieżąco być z nami. Zapraszamy na nasza stronę. Od kilku tygodni prezentujemy losy laureatów węgorzewskich festiwali. W tym tygodniu jest to Skworcy Stiepanowa, laureat z 2010 roku. No i przypominamy, że na stronie www.naturlaniemazury.com co 10 dni ogłaszamy konkurs, w którym do wygarnia są karnety i inne gadżety festiwalowe. Przyjmujemy już zgłoszenia do konkursu dla młodych zespołów rockowych, ale wszystkie szczegóły znajdują się oczywiście na stronie festiwalowej.

A co z polem namiotowym? Miejsce przy ekomarinie zdało egzamin?

— Miejsce zdało egzamin na miarę swoich możliwości. Dziś, mając zgodę samorządu, przymierzamy się do powrotu do Parku Helwinga. Przy ekomarinie było za ciasno.

Kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia kolejnych gwiazd?

— Do końca lutego powinniśmy mieć zamknięty program pierwszych dwu dni.

(rozmawiała: Monika Kacprzak)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5