Trzy pożary w ciągu trzech dni

2018-01-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-08 19:50:59)

Autor zdjęcia: KP PSP w Węgorzewie

W ciągu ostatnich dni strażacy walczyli z niszczycielskim żywiołem aż trzy razy. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.
Do pierwszego pożaru doszło 5 stycznia w godzinach wieczornych w piwnicy budynku wielorodzinnego. Przybyli na miejsce strażacy ugasili podpaloną kupkę ubrań. Wezwana na miejsce policja bada przyczyny pożaru. Następny pożar miał miejsce w nocy z 6 na 7 stycznia w miejscowości Pasternak. Tu strażacy z JRG Węgorzewo, OSP Perły, OSP Budry i OSP Węgielsztyn sześć godzin walczyli z pożarem budynku gospodarczego. Do trzeciego pożaru doszło 8 stycznia w godzinach porannych w pomieszczeniach socjalno-gospodarczych jednej ze spółdzielni mieszkaniowych.
— Mimo silnego zadymienia strażacy w krótkim czasie dotarli do źródła ognia i zażegnali niebezpieczeństwo — mówi st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. — Dalsze działania polegały na przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń. Na szczęście w trzech opisywanych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5