Jak wzmocnić swoją motywację?

2017-09-07 12:00:00(ost. akt: 2017-09-07 16:57:45)

Autor zdjęcia: Piotr Tymcio

Jak wzmocnić swoją motywację do treningów oraz do zdrowego odżywiania? Nie podchodź do tematu na zasadzie wszystko albo nic, bo z reguły skończysz właśnie z niczym. Dawaj z siebie zawsze swoje, aktualne 100%.
Aktualne 100%? A co to właściwie oznacza?

• Nie masz przygotowanego posiłku? Okej, zdarza się. Zjedz na mieście/kup w sklepie coś co najbardziej odpowiada założeniom Twojego posiłku. Pamiętaj, że zawsze jogurt z suszonymi owocami będzie lepszy niż pączek na szybko.
• Nie ma dostępu do siłowni? No i? Pójdź biegać, zrób trening z ciężarem własnego ciała, (kalistenika), potrenuj w domu tabatę. Na pewno każda aktywność będzie lepsza niż żadna.
• Złamałeś dietę? O nie! Zjadłeś coś czego nie powinieneś? Hmm... Nie będę krzyczeć. Dziennie jesz jakieś 5 posiłków, co tygodniowo daje 35, a miesięcznie 150. Czy jeden, dwa, trzy posiłki inne niż w założeniu 150 miesięcznie pokrzyżuje Twoje plany o super sylwetce? Absolutnie NIE. Dlatego nie zniechęcaj się, jeżeli nie zrobisz czegoś na 100%. Nikt nie jest idealny!
• Przestań wreszcie czynić założenia, że już nigdy więcej czegoś nie zjesz. Nikt z nas nie lubi zakazów, a myśląc o zakazie jedzenia słodyczy, pieczywa czy makaronu tylko napędzasz niepotrzebne myśli o nich. Owszem, niektóre rzeczy powinny na stałe zniknąć z twojego menu z racji niekorzystnego wpływu na zdrowie, ale bez popadania w paranoje.
• Przestań zakładać, że musisz trenować codziennie lub 6 razy w tygodniu! W dzisiejszym świecie każdy ma niedobór czasu, jeśli starczy Ci go tylko na 2 treningi w tygodniu, to jest to właśnie Twój racjonalny, indywidualny plan treningowy. I tyle, bez zbędnego spinania się.
• Działaj i przestań na siłę stwarzać sobie treningowo-żywieniowe problemy.
• Ciesz się tym co robisz i rób to najlepiej jak potrafisz.

Trzymam za Ciebie kciuki!

(dietetyk, Angelika Kowalewska)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5