Ksiądz Rafał jest przyjacielem młodzieży

2017-05-29 18:00:00(ost. akt: 2017-05-29 13:33:21)
Ksiądz Rafał Chwałkowski (pierwszy z lewej) podczas szkolnego spotkania z żeglarzem Szymonem Kuczyńskim

Ksiądz Rafał Chwałkowski (pierwszy z lewej) podczas szkolnego spotkania z żeglarzem Szymonem Kuczyńskim

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Jakie cechy powinien mieć super belfer? Na pewno powinien być wyjątkowy. Tylko co to właściwie znaczy? Ma być surowy i wymagający, czy raczej łagodny i przyjacielski? Jaki powinien być nauczyciel, którego pamięta się przez całe życie? To Wy nam powiedzcie. Zaproponujcie swojego super belfra!
— Moim zdaniem dobry nauczyciel to taki, który przede wszystkim wzbudza szacunek wśród uczniów — mówi mama 9-letniej Wiktorii, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. — Nie tak dawno sama siedziałam w tych ławkach. Moja klasa nie należała do grzecznych, byliśmy żywiołową gromadką i ciężko było nas okiełznać, a jednak pamiętam nauczycieli, którym przychodziło to bez problemu. Byli wymagający, ale zależało im abyśmy wyszli na ludzi. Wspominamy ich z sentymentem do tej pory.
— Super nauczyciel to taki, który ma dużą cierpliwość do uczniów i potrafi znaleźć z nimi wspólny język. — dopowiada Ania, uczennica węgorzewskiego liceum.

Takim właśnie belfrem jest ksiądz Rafał Chwałkowski, nauczyciel religii w węgorzewskim gimnazjum.
— Ksiądz Rafał jest dla młodzieży dużym autorytetem — pisze pan Adam. — Jest przyjacielem, potrafi zaciekawić nie tylko w tematach religijnych, ale także pomaga rozwijać zainteresowania i talenty młodych. Poświęca im bardo dużo czasu nie mając go zapewne zbyt wiele dla siebie. Wiem, bo uczył moją córkę i syna. Inni rodzice oraz ich dzieci również uważają, że zasługuje na takie wyróżnienie, ale sam nigdy by o to zabiegał, bo jest skromnym człowiekiem.

Zgłoszenie samo w sobie jest wyróżnieniem i wyrazem szacunku, dlatego zachęcamy Was, abyście również zgłaszali swoich ulubionych nauczycieli. Niech ci, którzy w edukację wkładają mnóstwo poświęcenia i serca poczują się dla Was ważni i wyjątkowi. Niech wiedzą, że zasługują na podziękowania. Jesteśmy pewni, że będzie to dla nich miła niespodzianka i motywacja do dalszej pracy. Zapraszamy do wspólnej zabawy i głosowania.

Chcesz zgłosić kandydata? Wystarczy, że wyślesz do nas e-mail (zgłoszenie powinno zawierać, imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści oraz krótkie uzasadnienie) na adres e-mail: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca. Aktualne rankingi oraz lista kandydatów znajduje się na stronie: wegorzewo.wm.pl.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5