OSP Harsz z podwójnym wyróżnieniem

2017-05-21 09:00:00(ost. akt: 2017-05-20 17:45:35)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, w dzień i w nocy sa gotowi do akcji. Mają w sobie moc przyciągania, są wspaniałymi ludźmi. Strażacy ochotnicy – nasi lokalni bohaterowie. To dla nich zorganizowaliśmy plebiscyt na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną Powiatu Węgorzewskiego".
W ubiegłą niedzielę w Olsztynie strażacy z Warmii i Mazur obchodzili swoje święto. Po złożeniu kwiatów przy pomniku strażaków poległych w akcji, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i awansów w stopniach służbowych. Główny punkt obchodów regionalnego Dnia Strażaka rozpoczął się o godzinie 13.00 na placu Solidarności. Na przybyłych czekał festyn rodzinny, strażackie zawody i to, na co wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy – oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną we wszystkich powiatach naszego regionu. Czas już oficjalnie zaprezentować naszych zwycięzców.

Pierwsze miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Harszu
Strażacy ochotnicy z Harszu, od pierwszego dnia plebiscytu objęli prowadzenie zarówno w rankingu powiatowym jak i regionalnym. OSP Harsz liczy obecnie 24 członków, w tym 5 druhen. Druhowie i druhny z Harszu są bardzo aktywni i angażują się w życie lokalnej społeczności. Wyjazdy do pożarów i wypadków to stały element ich pracy, jednak nie są im obce zabawy z dziećmi, prowadzenie fanpage'u na facebooku czy udział w imprezach lokalnych. Są też wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. To bardzo zgrana i lubiana ekipa o czym świadczy ilość oddanych na jednostkę głosów.
— Po zaciętej walce o pierwsze miejsce w regionie ostatecznie przypadło nam miejsce drugie — mówi Mateusz Staniszewski, kierowca-gospodarz OSP Harsz. — Oczywiście bardzo się cieszymy i z całego serca dziękujemy za każdy oddany na nas głos. To dla nas ogromna motywacja i wyróżnienie. Zapewniamy, że w tym roku jeszcze będzie o nas głośno.

Drugie miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejach
OSP w Radziejach powstała w 1952 roku. Jednostka zrzesza obecnie 24 członków w tym 8 kobiet. Oprócz udziału w akcjach, druhowie intensywnie uczestniczą w życiu miejscowej społeczności poprzez udział w lokalnych wydarzeniach, pokazach sprzętu ratowniczego czy akcjach edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży.
— Nasza OSP działa na styku trzech powiatów, jesteśmy oddaleni 18 km od najbliższej jednostki PSP — mówi Marcin Mozyro, prezes OSP w Radziejach. — Coraz częściej prowadzimy działania ratownicze samodzielnie, dlatego wciąż stawiamy na podnoszenie naszych umiejętności uczestnicząc w przeróżnych szkoleniach. Staramy się być wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszą OSP to dla nas duże wyróżnienie. Sam udział daje możliwość pokazania się bliżej społeczeństwu, a to już bardzo dużo. Dziękujemy za wszystkie głosy, za to, że z nami jesteście i nas wspieracie.

Trzecie miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Węgielsztynie
Jednostka OSP w Radziejach działa od 1951 roku. Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje jednoczą nie tylko drużynę pożarniczą, ale zgromadzonych wokół OSP wszystkich mieszkańców Węgielsztyna. Strażacy ochotnicy zabezpieczają imprezy masowe, biorą udział w życiu parafialnym, współpracują z radą sołecką, miejscową szkołą i wciąż podnoszą swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach.
— Zarówno wspólne akcje, zawody jak i spotkania sprawiają, że czujemy się jak jedna wielka rodzina — mówi Rafał Zakrzewski, prezes OSP w Węgielsztynie. — Każdy z nas jest gotów do największych poświęceń, by ratować zdrowie i życie innych ludzi. Cieszymy się z poparcia i zaufania jakim zostaliśmy obdarzeni. Dziękujemy każdemu, kto zdecydował się oddać głos na naszą jednostkę. To dla nas wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

Chociaż święto strażaków wypada 4 maja, wszystkim naszym dzielnym druhom i druhnom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy, że w dzień i w nocy czuwacie nad naszym bezpieczeństwem.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5