Półmaraton Węgorza. Odliczamy dni do sportowej majówki!

2017-04-22 11:00:00(ost. akt: 2017-04-27 11:49:39)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

2 maja (wtorek) już po raz trzynasty odbędzie się Półmaraton Węgorza. Impreza, która w 2013 roku została reaktywowana po pięcioletniej przerwie, zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić – niezwykle malownicza trasa biegu położona pomiędzy najpiękniejszymi mazurskimi jeziorami zachwyciła już niejednego biegacza.
Wraz z półmaratonem zorganizowane zostaną XXI Uliczne Biegi "Mazury Cud Natury", kierowane do dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja połączona będzie z ceremoniałem wojskowym dla uczczenia Dnia Flagi Narodowej, w której udział weźmie dowództwo oraz kompania honorowa 11. MPA. XIII Półmaraton Węgorza to wydarzenie sportowe i kulturalne zarówno dla sportowców jaki i ich rodzin oraz mieszkańców całego naszego powiatu. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali festyn rekreacyjno-edukacyjny "Bądź aktywny – żyj zdrowo", jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowania do XIII Półmaratonu Węgorza idą pełną parą. 2 maja to nie tylko święto biegania, ale także ceremoniał wojskowy związany ze świętem flagi, a także festyn sportowo-rekreacyjny, w którym wezmą udział całe rodziny oraz służby mundurowe. Od godziny 11.30 do 15.00, na placu Wolności będą trwały konkursy i zabawy dla dzieci.

— Zapraszam 2 maja na plac Wolności na tradycyjne już święto biegów i aktywności ruchowej — mówi Mariusz Niedziółka, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. — Ponownie liczymy na około 500 uczestników biegu głównego. Dodatkowo Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie ze swoimi partnerami przygotował moc atrakcji dla dzieci i młodzieży, ale również dla całych rodzin. W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, że zdrowie człowieka jest nierozerwalnie związane z aktywnością fizyczną. Będziemy zachęcać młodych oraz starszych, żeby tę aktywność podejmowali. Każdy będzie mógł sprawdzić swoje podstawowe parametry jak: waga, wzrost i związany z nimi BMI (Body Mass Index) oraz poziom cukru, ciśnienie krwi. Na uczestników biegów i festynu czekają pamiątkowe koszulki, medale, drobne upominki. Na zwycięzców fajne nagrody, a na koniec tradycyjnie będziemy spośród wszystkich uczestników losować cenne nagrody. Zapraszamy do przyjścia oraz kibicowania młodym sportowcom oraz tym dorosłym na trasie biegu głównego. Wspólnie sprawmy, żeby nasi goście wyjechali od nas z niezapomnianymi i wspaniałymi wrażeniami.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5