Żeglarskie Mistrzostwa Europy w klasie Laser Radial zakończone

2014-07-11 12:36:16(ost. akt: 2014-07-11 12:39:41)

Autor zdjęcia: WTR

Na zakończonych w Danii w Mistrzostwach Europy reprezentujący Polskę węgorzewianin Sebastian Kalafarski wywalczył 10 miejsce.
Mistrzostwa te odbywały się w klasie Laser Radial U19. Do rywalizacji wystartowało 77 dziewcząt i aż 155 zawodników w grupie mężczyzn. Trudne warunki słabego wiatru oraz silne zmienne prądy nie ułatwiały rywalizacji zawodnikom. Po trzech dniach rywalizacji w 6 wyścigach eliminacyjnych do 78 osobowej złotej grupy finałowej udało się zakwalifikować wszystkim reprezentantom Polski,wśród nich był Sebastian Kalafarski z Węgorzewa.

Niestety, dwa słabsze wyścigi, 42 i 30 miejsce drugiego dnia eliminacji pokrzyżowały plany walki o medal. Kolejny dzień również zaczął się pechowo, falstart, a co za tym idzie dyskwalifikacja w pierwszym wyścigu, mimo wywalczonego 3 miejsca. Sebastian ukończył eliminacje na 42 miejscu.

Sumując to wszystko, nie dawano już żadnych szans zawodnikowi z Węgorzewa na dobry końcowy rezultat po ostatnim dniu kwalifikacji. Jednak wola walki, pełna mobilizacja oraz poprawa pogody (silniejszy wiatr ostatniego dnia) pozwoliły mu awansować na 10 miejsce w Europie.

Po tygodniowym odpoczynku już od 11-13 lipca w Dziwnowie Sebastian rozpocznie rywalizację w kolejnych regatach zaliczanych do cyklu Pucharu Europy.
Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj


Tylko ciekawe informacje, jak zawsze w piątek. Zapraszamy do lektury!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wtr

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5