Żeglarze rozpoczęli sezon

2014-05-01 13:24:54(ost. akt: 2014-05-01 14:39:09)
Podniesienie bandery PZŻ. W głębi — komandor KM LOK w Węgorzewie Jerzy Józef Tyszko

Podniesienie bandery PZŻ. W głębi — komandor KM LOK w Węgorzewie Jerzy Józef Tyszko

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Przy pięknej słonecznej pogodzie, 1 maja, w porcie żeglarskim LOK w Węgorzewie żeglarze uroczyście zainaugurowali sezon. Nad Węgorapą — i na Węgorapie — spotkał się także najmłodszy żeglarski narybek z UŻKS Spinakera Węgorzewo.
Bandera Polskiego Związku Żeglarskiego, a obok flagi klubowe i bandera Wolnych Polskich Żeglarzy załopotały na wietrze, a żeglarska brać spojrzała na niebo. "Dobry wiatr" — myśleli zapewne i, salutując, ani chybi już wytyczali sobie trasy na jeziorach. Sezon żeglarski został otwarty.

Podczas czwartkowej uroczystości w LOK-wskim porcie nad Węgorapą obecne były węgorzewskie władze gminne i powiatowe, przedstawiciele wojewódzkich struktur LOK — wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Włodzimierz Lewicki i prezeska Zarządu Rejonowego Wiesława Zalewska, a także członkini Warmińsko-Mazurskiego Związku Żeglarskiego Ewa Wesołowska, reprezentanci 11. MPA, warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Wśród zebranych nie zabrakło przyjaciół Klubu Mokrskiego LOK: żeglarzy harcerzy z 44. HDW Krypa, z UŻKS-u Spinaker Węgorzewo, Kętrzyńskiego Klubu Żeglarskiego Kaper. Piękną oprawę muzyczną imprezy żeglarze zawdzięczają Orkiestrze Dętej z Węgorzewskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Krzysztofa Bielaszki.Organizatorzy inauguracji sezonu — Klub Morski LOK w Węgorzewie — zanim goście zabrali głos, zanim ksiądz Piotr Mazurek SDS udzielił żeglarzom błogosławieństwa, postanowili oddać hołd legendzie węgorzewskiego (i polskiego!) żeglarstwa, braciom Piotrowi i Mieczysławowi Ejsmontom. Upamiętniać ich będzie piękny obelisk (ufundowany przez siostrę Wolnych Polskich Żeglarzy, Ewę Ejsmont-Śmiechowicz), który stanął na skwerze przed bosmanatem. 1 maja pomnik został uroczyście odsłonięty. Na cześć Piotra i Mieczysława:

Był też tradycyjny wystrzał z armaty, odznaczenia dla zasłużonych dla żeglarstwa (wśród odznaczonych znalazła się Justyna Żołnierowicz-Jewuła, dyrektorka Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie) i wreszcie żeglarska biesiada.

Spotkaniu towarzyszyły regaty VI Węgorapa w klasie OPTIMIST. Ich wyniki na tej stronie — już jutro, w piątek, 2 maja.

(as)

Tylko ciekawe informacje, jak zawsze w piątek. Zapraszamy do lektury!

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fix #1387151 | 83.24.*.* 2 maj 2014 16:39

  I te durnowate czapeczki na łepetynach...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. optyk #1386954 | 79.191.*.* 2 maj 2014 10:33

  Leśne dziadki się bawią .Młodzieży garstka z zaprzyjażnionego ZHP ale oni są debest

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. fix #1386816 | 83.31.*.* 1 maj 2014 23:07

  Komuniści przestają panować nad miastem?Pozytywna wiadomość.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec #1386795 | 94.42.*.* 1 maj 2014 22:34

  I byl takze gospodarz miasta ale jak do tej pory nie widzi on i jego ekipa z urzedu ze w parku gdy jescze slonce na niebie swieci lampy wyswiecaja sie pelnym blaskiem a kto za ta energie zurzyta niepotrzebnie zaplaci myslicie ze burmistrz i jego ekipa NIE to my miesczkancy zaplacimy z wyzszych podatkow.Czas z tym skonczyc

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. do tgv #1386721 | 83.31.*.* 1 maj 2014 21:07

  Nie prowokuj do niepotrzebnej dyskusji na łamach forum internetowego. Gdyby naprawdę zależało ci na uzyskaniu rzetelnej informacji to na pewno nie pytałbyś tu, na forum. Okaz się odwagą i zapytaj tego, kogo sprawa może dotyczyć. Za szybko wysnute wnioski lub oskarżenia są krzywdzące. Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5