Uzależnieni? Tylko od futbolu!

2014-04-25 11:19:16(ost. akt: 2014-04-29 11:38:37)

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Sport to nie tylko piłka nożna i murawa. To styl życia, który każe grać fair play zawsze i wszędzie. Z takiego założenia wychodzą autorzy projektu "Uzależnieni? Tylko od futbolu!" realizowanego przez Akademię Piłkarską Węgorzewo.
— Trenujemy dzieci, ale też je wychowujemy. Bo tylko jeden na stu z moich małych sportowców wyrośnie na wybitnego futbolistę, ale za to w każdym z nich kształtuje się człowiek. Piłka nożna jest tylko fajnym pretekstem, by zaszczepiać im zasady fair play (obowiązujące wszędzie!), systematyczność, rzetelność, życzliwość i zdrowy styl życia — mówi Grzegorz Kozłowski, założyciel i szef Akademii Piłkarskiej Węgorzewo.

W czwartek, 24 kwietnia, w ramach projektu "Uzależnieni? Tylko od futbolu!" odbyło się spotkanie z Ingą Sztabińską, pegadożką z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie. Specjalistka przeprowadziła warsztaty i z młodzieżą, i z rodzicami. Tematem rozmów był drugi po piłce ulubiony przez młodzież "sport" — gry komputerowe i internet. Podczas spotkania dzieci wymieniały wady i zalety internetu, dyskutowały o portalach społecznościowych oraz o kulturze poruszania się w tej przestrzeni, a przede wszystkim — usłyszały o zagrożeniach czyhających w sieci i symptomach uzależnienia się od gier.

— Badania specjalistów dowodzą, że w waszym wieku godzina grania dziennie to maksymalny czas. Dłuższe przesiadywanie przed komputerem zaczyna być niebezpieczne, zagraża zdrowiu, uzależnia — wyjaśniała Inga Sztabińska i uświadamiała: — Czujecie napięcie, pobudzenie, niepokój i dziwną pustkę, kiedy komputer jest wyłączony? To pierwszy zły znak. Czas zacząć ograniczać gry!

Osobną "lekcję" z psycholożką odbyli też rodzice piłkarzy. Poza porcją wiedzy o "ciemnej stronie" netu otrzymali też dużo przydatnych wskazówek: jak sporządzać "kontrakty" z dziećmi, kiedy ingerować, gdzie w razie potrzeby szukać pomocy, jak zabezpieczać wejście do internetu przed dostępnością "złych" stron (zawierających szkodliwe dla dzieci treści). Poznali też oznakowania gier, na które każdy troskliwy rodzic powinien zwracać uwagę.


Przed Akademią Piłkarską kolejne spotkania poza boiskiem. W planach jest wizyta przedstawicieli Sanepidu, pogadanka z policjantem, integracyjne ognisko i familijny turniej gier

Będzie się działo:

Projekt dofinansowała Gmina Węgorzewo.
(as)Tylko ciekawe informacje, jak zawsze w piątek. Zapraszamy do lektury!

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. /?.../ #1398222 | 89.228.*.* 18 maj 2014 21:16

  Niech im lepiej" frajdy" żadnej nie sprawia.Niech ich zostawi w spokoju, a one znajdą drogę do normalności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1398035 | 83.24.*.* 18 maj 2014 16:26

  Znam faceta, serce ma do dzieci ogromne, to jest ważne. Przestańcie siać niepokój, cieszcie się, że ktoś chce dzieciom sprawić frajdę, gdyby był zły nikt by do niego nie poszedł. Ja mu kibicuję, dzieciom też życząc szczęścia, bo w tym mieście dużo zawistnych ludzi z którymi ciężko coś zrobić. Grzesiek świata nie zbawi, niech się rozwijają, pozwólmy im na to.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. /?.../ #1397723 | 89.229.*.* 17 maj 2014 22:58

  Jak poznasz faceta, to zrozumiesz wszystko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. PEDRO #1397242 | 81.190.*.* 17 maj 2014 06:30

  jakoś nie wierzę, żeby dorośli go nie akceptowali, a dzieci to robią. to dlaczego podpada dorosłym? Tym, że ma świetne relacje z dziećmi? Z tego powodu chwała mu za to. Może charakter...

  odpowiedz na ten komentarz

 5. /?.../ do :) #1396100 | 89.229.*.* 15 maj 2014 11:50

  Coś ci się chyba w tym pustym łbie "porąbało" albo jesteście z tej samej "półki".

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (16)
  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5