„Fuzja” stała się faktem

2014-04-18 11:16:04(ost. akt: 2014-04-18 11:26:37)

Autor zdjęcia: Vęgoria

O tym, że w struktury naszego klubu „wchłonięci” zostaną piłkarze UKS Koszałka Opałka, mówiło się już od dawna. Nie były to tylko niczym nie poparte plotki. Teraz już oficjalnie możemy napisać: działamy razem!
O tym, że w struktury naszego klubu „wchłonięci” zostaną piłkarze UKS Koszałka Opałka, mówiło się już od dawna. Nie były to tylko niczym nie poparte plotki. Teraz już oficjalnie możemy napisać: działamy razem!

Wspierać wzajemnie zaczęliśmy się już podczas zimowych turniejów piłki halowej, w których to startowały drużyny złożone z zawodników obu drużyn – niejednokrotnie odnosząc sukcesy. Kolejnym krokiem ku lepszej integracji była zorganizowana niedawno przez nasz klub wycieczka do Warszawy, w których udział wzięły także dzieci dotychczas związane z Koszałkiem. Wszyscy dobrze się bawili, a już za kilkanaście dni wspólnie występować będą na boisku!

Do chwili połączenia sekcji piłkarskich, Koszałek posiadał dwie drużyny młodzieżowe: orlików i młodzików. W wypadku tych pierwszych – Vęgoria nie miała w tej kategorii wystawionej własnej drużyny. W młodzikach natomiast jesienią obie ekipy miały okazje zmierzyć sic ze sobą – dwukrotnie góra była Vęgoria (wygrana 7:2 oraz 3:2 – zweryfikowana następnie jako walkower 3:0). Na wiosnę obie drużyny UKS-u grać będą jeszcze pod dotychczasową nazwą, jednak formalnie występować w nich będą zawodnicy Vęgorii – zostały właśnie zakończone formalności związane z ich przejściem.

W Koszałku jest kilku naprawdę utalentowanych chłopaków. Postanowiliśmy ten fakt wykorzystać, wzmacniając nasz zespół młodzików. Warto w tym miejscu nadmienić, że w obydwu kategoriach wiekowych podopieczni Roberta Kuna grali niemal tym samym składem, mierząc się ze starszymi przeciwnikami. Niestety, w obydwu przypadkach Koszałek odpadł z dalszej rywalizacji i zagra jedynie w ramach w fazie kontynuacji procesu szkolenia. Inaczej sprawa ma się z Vęgorią, gdzie wciąż walczymy o jak najwyższe cele. Silny zespół Moniki Chmielewskiej dodatkowo możemy teraz wzmocnić najlepszymi „koszałkami”, co powinno przełożyć się na osiągane przez nasz zespól wyniki.

Na „fuzji” zyskaliśmy nie tylko nowych zawodników. Doszedł nam także nowy trener – wspomniany już Robert Kun. Jest to osoba doskonale znana w lokalnym środowisku piłkarskim, którego najlepsza wizytówką zawodową jest dwójka synów: Dominik i Patryk, którzy grają odpowiednio w Pogoni Szczecin oraz Stomilu Olsztyn. Z pewnością swoim doświadczeniem Robert będzie mógł służyć także i naszym trenerom oraz będzie wyraźną wartością dodaną w naszym klubie.

Oto, co na temat zjednoczenia mówi sam trener:- Wszyscy dotychczasowi zawodnicy i ich rodzice zgodnie zaakceptowali tę decyzję i zadeklarowali wstąpienie w szeregi Vęgorii. Połączenie sił obu węgorzewskich klubów jest bardzo korzystne dla rozwoju piłkarskiego młodych piłkarzy zarówno Koszałka jak i Vęgorii. Najstarsi zawodnicy Koszałka (rocznik 2002) mogą trenować wspólnie ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami Vęgorii, co już przekłada się na zaangażowanie na treningach i jakość gry. Silna konkurencja w zespole wpływa pozytywnie na zaangażowanie na treningach oraz na jakość gry. Byli już zawodnicy Koszałka są zadowoleni, dostali od Vęgorii nowe dresy klubowe, wzięli też udział w bardzo atrakcyjnej wycieczce do Warszawy na mecz Legii Warszawa. Władze naszego nowego klubu zapowiadają kolejne ciekawe imprezy, wycieczki oraz udział wzmocnionych zespołów w silnie obsadzonych turniejach wojewódzkich oraz ogólnopolskich i zagranicznych.

Witamy w Vęgorii!

Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Tylko ciekawe informacje, jak zawsze w piątek. Zapraszamy do lektury!


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Vęgoria

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PEDRO #1380920 | 89.229.*.* 23 kwi 2014 09:17

  Popieram i pozdrawiam wszystkich piłkarzy, niezależnie od wieku. Tak trzymać i nie łamać się porażkami, taki jest sport i w tym całe jego piękno, aby zdrowie było..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #1380427 | 178.36.*.* 22 kwi 2014 14:58

  aha, zapomniałam dodać - ''niech żyje jedyny słuszny sport w Węgorzewie'' ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #1380425 | 178.36.*.* 22 kwi 2014 14:55

  dziwne, zarząd KO zbiera się na spotkanie władz, bo nic nie wie o ''fuzji'' i chce to wyjaśnić. pewnie wszystko za plecami robione , jak to zawsze w naszym mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. kibic do gracza #1380340 | 89.229.*.* 22 kwi 2014 12:56

  Trzecie miejsce, ale w jakiej kategorii wiekowej i gdzie to było?.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. kibic #1379750 | 89.229.*.* 21 kwi 2014 09:14

   Masz strasznie" roztelepane" myśli i pewnie psycholog by ci się przydał, żeby to wszystko uporządkować.Napisz raz a konkretnie ,a nie rzucasz się na klawiaturę co parę minut w tym samym temacie.Więc jak w końcu było z tymi waszymi klubowymi sukcesami, bo widzę że w tym temacie zamilkłeś?.A może jesteś tym znanym miejscowym mitomanem.

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)
  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5