Piękne są nasze jeziora

2013-05-23 14:46:12(ost. akt: 2013-05-23 14:48:46)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

Uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu na nowo odkrywali piękno Mazur podczas majowej wycieczki do Giżycka.
Uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu uczestniczący w projekcie „POKL+9.1.2 = nowoczesna szkoła!” wyjechali na terenowe zajęcia edukacyjne do Giżycka. Na początek spotkali się z ratownikami z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy oprócz zaprezentowania sprzętu ratunkowego, wyposażenia łodzi, opowiedzieli o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Podczas prelekcji na temat zachowania się w wodzie i pokazu wykorzystania sprzętu ratunkowego, ratownicy przekazali wiele cennych informacji, które pozwalają zadbać o własne bezpieczeństwo na wodzie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć również centrum dowodzenia, z którego zarządza się wszystkimi stacjami MOPR na Mazurach. Po wizycie w bazie MOPR następnym etapem wyjazdu były zajęcia z zakresu ekologii jezior, które odbyły się podczas rejsu po jeziorze Niegocin. Przewodnik opowiadał uczestnikom rejsu o wartościach przyrodniczych i systemie hydrologicznym jezior mazurskich, charakteryzował obserwowane krajobrazy. Zwieńczeniem rejsu był obiad i deser.

Na koniec wycieczki spacerem wzdłuż brzegu jeziora cała grupa przeszła nad zwodzony most obrotowy, gdzie uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat giżyckiego mostu oraz mogli zobaczyć, jak działa mechanizm otwierania i zamykania mostu. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „POKL+9.1.2 = nowoczesna szkoła!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


[gallery=4]gallery[/gallery]

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5