Uczniowie rywalizowali w powiatowym konkursie "Move Your Body"

2023-12-13 09:24:21(ost. akt: 2023-12-13 09:36:51)

Autor zdjęcia: SP w Świętajnie

W Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie odbył się I Powiatowy Konkurs ,,Move Your Body” sprawdzający wiedzę i umiejętności z języka angielskiego oraz sprawność fizyczną uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.
Współorganizatorem przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Honorowy patronat nad konkursem objął Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty oraz Starosta Powiatu Szczycieńskiego. Koordynatorem konkursu była Anna Kowalczuk – wicedyrektor szkoły, którą wspierali nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Zaczek, Ewa Rokicka, Marcin Tański oraz nauczycielka języka angielskiego – Katarzyna Sęder.

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół z naszego powiatu, każda drużyna liczyła 3 uczestników, po jednym z klasy 4, 5 i 6. Łącznie było 21 zawodników. Wśród zaproszonych gości był przedstawiciel Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie – Kamil Pliszka. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie – Karolina Gronowska, anglistka – Edyta Szymańska – Baszak.
Obrazek w tresci

Uczniowie wzięli udział w 14 różnych konkurencjach, podczas których sprawdzana była ich wiedza o krajach anglojęzycznych, umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz ogólna sprawność fizyczna. Drużyny otrzymywały oddzielnie punkty za konkurencje językowe i sportowe, suma punktów zadecydowała o zwycięstwie.
Obrazek w tresci

Cele i założenia konkursu zostały zrealizowane, konkurs uświadomił młodym ludziom, jak ważna jest w naszych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz sprawność fizyczna. Oprócz tych priorytetowych celów uczniowie wykazać się musieli umiejętnością logicznego myślenia, podejmowania właściwych decyzji w sytuacji stresowej, uważnego słuchania, współpracy, odpowiedzialności za siebie i drużynę. Dodatkowo, środowiska szkolne z naszego powiatu się zintegrowały i nawiązały współpracę.
Obrazek w tresci

Uczestnicy konkursu bardzo zacięcie rywalizowali we wszystkich konkurencjach. I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie. II miejsce należało do uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie. Na III miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary – Malewskiej w Spychowie.
Obrazek w tresci

Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali medale i gry edukacyjne dla siebie, a puchar dla szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i gadżety promujące konkurs. Zorganizowany został również zdrowy poczęstunek dla wszystkich obecnych: gorąca zupa, przekąski, ciepłe i zimne napoje oraz woda. Przybyli goście ocenili konkurs jako ciekawy, a atmosferę panującą podczas konkursu przyjazną i sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie się cieszył równie dużym powodzeniem.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5