Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2023-11-28 10:00:00(ost. akt: 2023-11-27 22:46:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Niestety w miniony weekend na drogach powiatu szczycieńskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Były to dwa wypadki oraz dwie kolizje, w tym jedna z udziałem pieszej. Mundurowi wyeliminowali również nieodpowiedzialnych kierowców z ruchu drogowego. Byli to kierowcy podróżujący w stanie nietrzeźwości, a także „kierowcy” bez uprawnień do kierowania pojazdami.
W piątkowy ranek (24.11.2023 r.) doszło do pierwszego zdarzenia drogowego na trasie Rudka-Czarkowy Grąd. 49-letnia mieszkanka gminy Szczytno podróżowała samochodem marki Ford z 14-letnią dziewczyną. Kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, przez co straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. 14-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń, natomiast 49-latka została przewieziona do szpitala.

Zaledwie kilka godzin później, przed południem oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze krajowej nr 53 w miejscowości Grom. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 48-letni kierowca samochodu marki Mercedes na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w dwa samochody jadące z naprzeciwka. Mieszkaniec gminy Pasym, który kierował samochodem marki Golf oraz mieszkanka gminy Szczytno podróżująca samochodem marki Mercedes w wyniku zdarzenia doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci prowadzą czynności procesowe w tej sprawie.

Przed godziną 18:00 funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego przy ulicy Solidarności w Szczytnie. 13-letnia dziewczyna podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierowcę, który odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pierwszej pomocy. Dziewczynka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia, a także jego rozliczenia za popełniony czyn.

Po godzinie 19:00 policjanci ze szczycieńskiej drogówki obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem zwierzęcia leśnego. 43-letni kierowca samochodu marki Volkswagen jechał drogą krajową nr 53 w kierunku miejscowości Pasym. W Leleszkach przed jadący samochód na jezdnię wybiegła sarna. Mężczyźnie nie udało się uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Mieszkaniec Warszawy był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku kolizji.

Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierują pojazdami znajdując się pod działaniem alkoholu lub nie posiadając uprawnień do kierowania nimi.
W sobotni wieczór (25.11.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen. 49-letni mieszkaniec Szczytna „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W niedzielę (26.11.2023 r.) przed godziną 9:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Pasymiu kierowcę samochodu marki Renault. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzania czynności wyczuli od 59-letniego mieszkańca gminy Pasym zapach alkoholu. Mężczyzna został zbadany alkomatem i okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad promil alkoholu. Dodatkowo policjanci ujawnili, że „kierowca” miał już zatrzymane prawo jazdy.

Zaledwie godzinę później również w Pasymiu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego lekkomyślnego kierowcę. 57-letni kierowca samochodu marki Volkswagen został zbadany alkomatem. Mieszkaniec gminy Pasym także „wydmuchał” ponad promil alkoholu, w związku z czym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Mężczyźni niebawem staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźni podlegają karze pozbawienia wolności do 3 lat.

Po godzinie 11:00 w Szczytnie przy ulicy Chrobrego funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Ford. W trakcie kontroli drogowej ujawnili, że 36-letni mieszkaniec gminy Szczytno podróżuje bez uprawnień do kierowania pojazdami. Zaledwie pół godziny później w miejscowości Małszewko policjanci szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec gminy Pasym miał zatrzymane prawo jazdy w przeszłości.

Mężczyźni muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego zachowania. „Kierowcom” grozi grzywna nie niższa niż 1500 złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5