Seniorzy z Dźwierzut wzmacniali więzi i integrowali się

2023-11-10 12:20:27(ost. akt: 2023-11-10 00:26:24)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

W Dźwierzutach odbyło się spotkanie seniorów. Do "młodych duchem" emerytów dołączyli przedstawiciele władz gminy oraz zaproszeni goście. Była to okazja do wzmocnienia więzi i integrowania środowiska seniorów z terenu gminy.
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość oraz tradycje, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
Obrazek w tresci

Dźwierzuccy seniorzy zrzeszeni w Kole Emerytów, Rencistów i Inwalidów corocznie od ponad 30 lat obchodzą Dzień Seniora. W tym roku seniorskie spotkanie było też dobrą okazją do świętowania pierwszej rocznicy nowego Zarządu Koła.
Seniorzy to bezcenne źródło życiowej wiedzy i doświadczenia. Ich wskazówki często są dla innych drogowskazem.
- Jest to ważne święto dla nas seniorów. Lubimy być w grupie, lubimy trzymać się razem i wspólnie działać na rzecz środowiska, w którym żyjemy - mówią seniorzy.
Obrazek w tresci

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminy, sołectwa, zarządu powiatowego KERiI, gminnych instytucji kultury oraz licznie przybyli seniorzy wysłuchali rocznego sprawozdania z działalności swojej organizacji, które przedstawiła szefowa gminnego koła Teresa Biedak. A działo się dużo, spotkania, wycieczki, wyjazdy na koncerty i przedstawienia, zajęcia dekoratorskie, warsztaty z zielarzem, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, ćwieczenia ruchowe i inne.
Obrazek w tresci

Goście wręczając słodkie prezenty życzyli seniorom dużo energii i zdrowia na kolejny rok. Dalsza część spotkania przebiegała w towarzyskiej, serdecznej atmosferze przy stołach z poczęstunkiem i przy dźwiękach piosenek biesiadnych. Wystąpiły: Zespół Wrzosy, JaśWerka i Yanko Kapela porywając zebranych do wspólnego śpiewu i tańca.

Seniorzy spędzili miłe chwile we wspólnym towarzystwie i sympatycznej atmosferze.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5