Policjanci odwiedzili harcerzy. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

2023-08-11 08:40:43(ost. akt: 2023-08-11 08:45:42)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Wielbarku, policjantka ze szczycieńskiej jednostki wspólnie z przedstawicielami Państwowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej odwiedzili harcerzy wypoczywających na obozie nad Jeziorem Brajnickim. Mundurowi przypomnieli dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, zwracając szczególną uwagę na konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania narkotyków i dopalaczy.
Policjanci ze szczycieńskiej jednostki podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą realizują zadania związane z planem działań „Bezpieczne Wakacje 2023”, a także z prowadzoną kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Funkcjonariusze kontrolując obóz harcerski nad Jeziorem Brajnickim w Gminie Jedwabno, spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku, gdzie rozmawiali na tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Została nawiązana współpraca pomiędzy dzielnicowym a komendantem obozu harcerskiego.
Obrazek w tresci

Podczas spotkania policjantka z zespołu profilaktyki społecznej omówiła zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w lesie i na drodze, a także zasady postępowania w przypadku kontaktu z obcymi osobami czy też z przedmiotami niewiadomego pochodzenia pozostawionymi w parku, na plaży lub na placu zabaw. Dodatkowo poruszyła tematykę związaną z zagrożeniami wynikającymi z zażywania środków odurzających, w tym różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Nie zabrakło tematów związanych z bezpieczeństwem w Internecie. Harcerze bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz dzielili się własnymi doświadczeniami. W ten sposób możliwa była wymiana dobrych praktyk radzenia sobie w niekomfortowych sytuacjach, które dotykają młodych użytkowników sieci.
Po zakończonym spotkaniu letnicy otrzymali od mundurowych ulotki tematyczne
i zobowiązali się jednocześnie do przestrzegania zasad w nich zawartych po to, aby ich wypoczynek przebiegał spokojnie i bez przykrych niespodzianek.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5