Innowacja pedagogiczna "Czytam z pasją".Integracja międzypokoleniowa uczniów z seniorami

2023-06-13 13:19:12(ost. akt: 2023-06-13 13:50:48)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie przeprowadzono innowacje pedagogiczną pt:."Czytam z pasją".Miała ona na celu usprawnienie umiejętności czytania oraz integrację międzypokoleniową z Klubem Seniora + w Szczytnie.
W Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie pod kierunkiem pani Iwony Ceberek przeprowadzono innowacje pedagogiczną pt:."Czytam z pasją". Miała ona na celu usprawnienie umiejętności czytania wśród uczniów klasy 3b oraz integrację międzypokoleniową z Klubem Seniora + w Szczytnie. Projekt "Czytam z pasją" wprowadził oryginalne i ciekawe działania, które miały na celu zachęcenie uczniów do czytania oraz zacieśnienie więzi międzypokoleniowych.

Kluczowym elementem projektu było cotygodniowe głośne czytanie w Klubie Seniora + w Szczytnie. Uczniowie klasy 3b mieli niepowtarzalną szansę spotykać się z doświadczonymi seniorami, którzy dzielili się swoimi ulubionymi książkami i czytali fragmenty na głos. Spotkania te nie tylko rozwijały umiejętność czytania uczniów, ale również budowały więzi międzypokoleniowe, przyczyniając się do wzajemnego zrozumienia i szacunku.
Obrazek w tresci

Kulminacją projektu było zorganizowanie konkursu recytatorskiego dla uczniów klasy 3b. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie przed publicznością składającą się z kolegów oraz seniorów z Klubu Senior +. Konkurs nie tylko stymulował rozwój umiejętności czytania i mówienia publicznego, ale także wzmocnił pewność siebie uczestników. Jednym z nich było czytanie pod drzewkiem, które odbywało się w pięknym otoczeniu przyrody. Uczniowie wspólnie z seniorami mieli okazję spędzać czas na świeżym powietrzu, delektując się ulubionymi książkami. Ta nietypowa sceneria sprzyjała skupieniu i rozwijaniu pasji czytelniczych.

Efekty realizacji innowacji pedagogicznej "Czytam z pasją" były niezwykle widoczne. Uczniowie klasy 3b wykazali znaczącą poprawę umiejętności czytania oraz wzrost zainteresowania literaturą. Spotkania z seniorami dostarczały im inspiracji i otworzyły nowe horyzonty czytelnicze. Wzrósł również poziom integracji społecznej.
Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5