XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Sprawny Matematyk”

2023-05-17 18:33:19(ost. akt: 2023-05-17 18:38:51)

Autor zdjęcia: SP w Spychowie

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się logicznym myśleniem, szybkością czytania poleceń i podejmowania decyzji, kreatywnością w dochodzeniu do poprawnych odpowiedzi oraz sprawnością fizyczną.
XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Sprawny Matematyk” dla uczniów kl. 4-6 został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. M. Zientary-Malewskiej w Spychowie i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie,

Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się konkursy matematyczne. Pozwalają zdolnym uczniom zaprezentować umiejętności z zakresu matematyki, a jednocześnie popularyzują tę dziedzinę. Konkurs matematyczny może przybrać różną formę.
Obrazek w tresci

W zawodach wzięło udział sześć 3 – osobowych drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu: Dźwierzut, Rudki, Wielbarka, Jerut, Świętajna i Spychowa.
Konkurs składał się z dwóch części; sportowej i matematycznej. W części sportowej zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, sprytem i celnością rzutów oraz umiejętnością myślenia strategicznego. W części matematycznej liczyła się poprawność rachunkowa, myślenie logiczne i umiejętność współpracy w grupie.
I tak pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dźwierzutach , w składzie: Krystian Gosiewski, Kacper Szuszman, Wojciech Suchecki. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Rudce, w składzie: Janina Palenik, Franciszek Łomiak, Jakub Berg. Natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie, w składzie: Małgorzata Gronowska, Alek Grajko, Michał Połomka.
Obrazek w tresci

Konkurs objęty został honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Szczytnie oraz Gminy Świętajno. Nagrody ufundowało PCSTiR w Szczytnie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5