21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

2022-11-21 09:25:30(ost. akt: 2022-11-21 09:35:33)

Autor zdjęcia: fotolia.com

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych.
Praca osób pomagających i wspierających jest bardzo trudna. Wymaga wiedzy i wrażliwości, profesjonalizmu i zaangażowania, spojrzenia ogólnego i równocześnie dostrzegania pojedynczego człowieka, zmagania się z różnymi przeciwnościami losu i barierami.

21 listopada to dzień szczególnego wyrazu uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej.

Każdego roku w dniu 21 listopada obchodzone jest święto pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony na mocy znowelizowanej Ustawy o pomocy społecznej z dnia 14 czerwca 1996 r. Powyższa decyzja była wyrazem uznania dla wszystkich tych, którzy w swojej pracy świadczą profesjonalną pomoc społeczną. Działania, które na co dzień podejmują pracownicy socjalni wymagają dużej wiedzy, kompetencji i zaangażowania. Niezwykle istotne w codziennej pracy osób z sektora pomocy społecznej jest również dostrzeganie pojedynczego człowieka, jego problemów i potrzeb. To również szereg przeróżnych wyzwań i problemów, jakich doświadczają pracownicy socjalni.

Życzymy wszystkim przedstawicielom pomocy społecznej wszelkiej pomyślności oraz tego, by każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy przyniósł poczucie zadowolenia i motywację do podejmowania i osiągania wytyczonych celów. Niech ta praca daje jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności, przyjaźni i życzliwości. Niech nie zabraknie Wam sił do pełnienia tej niezwykle szlachetnej służby!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5