38-latek rzucił kamieniem w jadące auto i wybił szybę

2022-08-02 12:21:41(ost. akt: 2022-08-02 12:25:47)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Nieprzemyślane zachowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje. Przekonał się o tym 38-letni mężczyzna, który swoim zachowaniem wywołał straty u poszkodowanego na 2 500 złotych. A wszystkiemu winny był kamień, a raczej jego niewłaściwe użycie. Mężczyzna rzucił nim w jadące auto, co doprowadziło do wybicia w nim szyby.
Dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu kamieniem w aucie szyby. Na miejsce zdarzenia, do miejscowości Pasym został wysłany patrol policji.

Funkcjonariusze ustalili, że w kierunku auta marki Volvo, którym poruszał się zgłaszający, poleciał kamień, który wybił boczną tylną szybę.

Pokrzywdzony widział mężczyznę, który tego dokonał. Powstałe straty wycenił na 2 500 złotych.

Policjanci zatrzymali sprawcą tego zdarzenia, którym okazał się 38 -letni mieszkaniec Pasymia. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia cudzej rzeczy, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu, jednak nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. W związku z tym, że takie zachowanie, czyli rzucanie kamieniami bądź innymi przedmiotami w pojazd mechaniczny będący w ruchu jest również wykroczeniem, na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 500 złotych.

O wymiarze kary zadecyduje sąd, gdzie trafi sprawa mężczyzny, który zachował się w tak nieodpowiedzialny sposób.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5