Powierz swoje zdrowie w ręce profesjonalistów

2022-03-07 15:32:39(ost. akt: 2022-03-09 16:02:57)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Centrum Motoryki Ciała w Szczytnie

Celem usług prowadzonych w Centrum Motoryki Ciała w Szczytnie jest całościowe spojrzenie na człowieka. Pozwala to na dogłębnym skupieniu się na każdym pacjencie. - Chcielibyśmy nie tylko pomóc wyleczyć Państwa schorzenia, wyeliminować ból ale również mieć wpływ na zapobieganie wszelkim dolegliwościom poprzez odpowiednią profilaktykę - mówi właścicielka Centrum pani Magdalena Adamska-Wiśniewska.
Centrum Motoryki Ciała to bardzo nowoczesna placówka z wykwalifikowanymi specjalistami i sprzętem najwyższej jakości. Oferuje dzieciom i dorosłym szeroki zakres usług medycznych. Zajmuje się także udzielaniem kompleksowych świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej wraz z konsultacjami lekarzy specjalistów. Wśród usług znajduje się przede wszystkim fizjoterapia, obejmująca szeroką gamę zabiegów.
- Stworzyliśmy centrum medyczne, żeby dotrzeć do każdego z klientów. Misją naszego Centrum jest, aby realizowane przez nas świadczenia medyczne były na najwyższym poziomie z zachowaniem najwyższych standardów jakości. To pacjent jest w centrum naszego zainteresowania, dążymy do tego, aby czuł się w naszej placówkach bezpiecznie oraz aby zawsze otrzymywał fachową, kompleksową pomoc - mówi pani Magdalena Adamska-Wiśniewska właścicielka szczycieńskiego Centrum Motoryki Ciała. - Mamy rehabilitację dla dzieci i dorosłych. Mamy specjalistów: dietetyka, logopedę, psychologa. Jeśli chodzi o poradnię dziecięcą to konsultujemy się między sobą, żeby to była terapia kompleksowa. Mamy też neurologa, ortopedę, lekarza rehabilitacji i zaczynamy rozwijać poradnię diabetologiczną. Jest coraz więcej osób chorujących na cukrzycę. Prowadzimy też gimnastykę grupową "zdrowy kręgosłup" z elementami jogi. Mamy też różne masaże oraz zabiegi fizykalne (laseroterapia, ultradźwięki, elektroterapia, pole magnetyczne). Nowością w naszym Centrum jest komora hiperbaryczna.
Badania wykazują, że seria zabiegów w komorze hiperbarycznej pozwala zwiększyć ilość komórek macierzystych w krwiobiegu aż ośmiokrotnie. To przyczynia się do odbudowy wszystkich tkanek w organizmie, hamując tym samym procesy starzenia w nich zachodzące.
Obrazek w tresci

Pod wpływem zabiegów HBOT usprawniona zostaje praca układu immunologicznego, a także wzrasta zdolność organizmu do eliminacji toksyn i metali ciężkich z ustroju, dzięki czemu zdolny jest do szybszej regeneracji i walki z chorobotwórczymi patogenami. Ponadto usprawniona zostaje praca układu krwionośnego, nerwowego, oddechowego, pokarmowego i kostno-stawowego. Stany zapalne ulegają wyciszeniu, a ból znika. Polepsza się jakość snu, spada napięcie psychiczne i fizyczne, wzrastają siły witalne organizmu oraz przemiana materii. Poprawia się zdolność koncentracji, uwagi i zapamiętywania.
Tlenoterapia hiperbaryczna opóźnia procesy starzenia, sprzyja detoksykacji, podnosi metabolizm i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Skraca czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, przyspieszając gojenie się ran. Zabiegi w komorze hiperbarycznej przeznaczone są zarówno dla pacjentów cierpiących na różnego rodzaju choroby ostre i przewlekłe, ale także dla wszystkich osób pragnących zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne, zachować urodę, poprawić wyniki sportowe lub przyspieszyć procesy regeneracji po przebytych zabiegach, urazach i kontuzjach. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i obarczone minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. To sprawia, że HBOT uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych form leczenia. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku - zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Komora hiperbaryczna to również idealne rozwiązanie w przypadku rehabilitacji pocovidowej ale i nie tylko. Tlenoterapia hiperbaryczna jako element kompleksowej terapii zespołu stopy cukrzycowej pozwala na znaczną poprawę i redukuje ryzyko amputacji stopy.
Wśród usług Centrum Motoryki Ciała znajduje się przede wszystkim rehabilitacja, obejmująca szeroką gamę zabiegów. Niezależnie od typu schorzenia czy problemu, który dotknął pacjenta, warto pamiętać, że im wcześniej podjęta zostanie rehabilitacja, tym większe są szanse na uzyskanie zadowalających rezultatów. Wszelkie działania muszą być też prowadzone systematycznie i według opracowanego przez specjalistę planu. Oferta poradni obejmuje konsultacje rehabilitacyjne, masaże i fizykoterapię. Wszystko to w celu przywracania sprawności oraz redukcji bólu powodowanego przez różne schorzenia. W szczycieńskim Centrum odbywa się rehabilitacja dorosłych i dzieci, w tym maluchów z wadami wrodzonymi, wadami rozwojowymi oraz schorzeniami neurologicznymi. Centrum dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem do pracy z pacjentami dotkniętymi różnymi chorobami.
Obrazek w tresci

- Każdego dnia staramy się objąć naszych pacjentów realną pomocą. Nasi specjaliści są obecni na wszystkich etapach leczenia i przy każdym problemie pacjenta. Wierzymy, że ze zdrowiem nie można czekać. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ta zasada była powszechnie obecna w naszym Centrum - tłumaczy pani Magdalena.
Obrazek w tresci

Centrum Motoryki Ciała na ul. Skłodowskiej 3/25 to miejsce, w którym znajdą Państwo kompleksowe, specjalistyczne usługi i pomoc w dziedzinie:
- Rehabilitacja dzieci,
- Rehabilitacja dorosłych,
- Masaż,
- Fizykoterapia,
- USG,
- Neurolog,
- Ortopeda,
- Logopeda,
- Psycholog,
- Dietetyka.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Tel. 882 771 841

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5