Nie zachowanie bezpiecznej odległości przyczyną kolizji drogowej

2021-11-24 08:30:00 (ost. akt: 2021-11-23 23:38:29)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Jak ustalili mundurowi 21-letni kierowca Mercedesa nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Opla. Kierowcy! Noga z gazu! Pojawił się pierwszy śnieg! Na drogach ślisko!
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące zderzenia się dwóch pojazdów na trasie Szczytno – Linowo, DK-57.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki” wynika, że 21-letni kierowca Mercedesa jadąc od Szczytna w kierunku Linowa, gm. Dźwierzuty, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel, w wyniku, czego doszło do zderzenia się pojazdów.

Zdarzenie to zakwalifikowane zostało jako kolizja drogowa. Pojazdem marki Opel podróżował 55-letni mieszkaniec gminy Wielbark, a Mercedesem 21-leni mieszkaniec gminy Jedwabno. Obaj kierowcy byli trzeźwi.


Policjanci apelują!
Nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to jedna
z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Osoby jadące zbyt blisko poprzedzającego pojazdu, ryzykują zderzeniem w przypadku niespodziewanego hamowania. Bezpieczna odległość to taka, która pozwoli nam na swobodne wyhamowanie naszego pojazdu i uniknięcie zderzenia. Oczywiście na uwadze musimy mieć również warunki atmosferyczne, stan nawierzchni czy stan technicznym auta, którym podróżujemy. Opady marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na naszych drogach pogorszył się warunki jazdy. Szczycieńscy policjanci apelują o zdjęcie „nogi” z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu czy podczas przymrozków, nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5