Szczycieńscy policjanci ruszyli z nowym projektem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”.

2021-09-21 08:51:38 (ost. akt: 2021-09-21 08:56:04)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem Szkolnym, policjanci całego garnizonu warmińsko – mazurskiego rozpoczęli nowe, innowacyjne działania edukacyjne pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była kom. Jolanta Sorkowicz, profilaktyk, a zarazem oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.
3 września br. w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pod koniec 202r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze - policjant.

Przygody Poli za sprawą m. in. Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Obecnie o Poli można już nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce i dyplomie. Poszczególne przygody rezolutnej dziewczynki systematycznie trafiają również na ekrany, a wszystko to za sprawą policjantów, którzy zdecydowali się przeczytać je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki płyną już także z radiowych głośników, umilając podróż nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, również i szczycieńscy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”. Niebawem o celach i założeniach projektu usłyszą także przedstawiciele szkół funkcjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego. Pomysłodawcy projektu zadbali również o to, aby pedagodzy otrzymali gotowe narzędzie, wraz z scenariuszami lekcji oraz kartami pracy, co stanowić może dla nich interesującą, jednolitą pomoc dydaktyczną do rozwijania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wśród małych dzieci.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5